info
عکس دانش یوگا
category

دانش یوگا محله عباس آباد - اندیشه، تهران

سالن و مجموعه ورزشی

درباره‌ی دانش یوگا

مجموعه دانش یوگا از دهه شصت تا کنون زیر نظر استاد سید عبدالحمید موحدی از پیشکسوتان و مربیان با سابقه یوگای کشور مشغول فعالیت است و در سه بخش تاثیرگذار فعالیت‌های چشمگیری در خصوص ارتقا و رشد فرهنگ یوگا در بین ایرانیان و ایرانیان خارج از کشور ایفا نموده و همچنان در مسیر آگاهی بخشی آموزه‌های یوگا به دوستداران و علاقه‌مندان سلامت جسم و ذهن قدم برمی‌دارد.

 قبل از به رسمیت شناخته شدن یوگا در ایران از دهه شصت تا کنون از جمله فعالیت‌های اولیه آقای سید عبدالحمید موحدی این بوده است که در آن سال‌ها صدها نفر را با یوگا آشنا نمود.

چاپ و انتشار مجله دانش یوگا تنها نشریه تخصصی یوگا در ایران از سال ۱۳۸۱ تاکنون از جمله فعالیت های دیگر آقای سید عبدالحمید موحدی  است که در گسترش دانش یوگا و توسعه آن در ایران نقش اساسی ایفا نموده است.

برگزاری سفرهای آموزشی مرتبط با یوگا و اعزام صدها علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های آموزش مربیگری بین المللی خارج از کشور، سومین فعالیت موثر آقای سید عبدالحمید موحدی در زمینه رشد و شکوفایی دانش یوگا در بین علاقه مندان به یادگیری تعالیم مرتبط با سلامت جسم و ذهن بوده است که آثار آن همچنان پایدار و ارزشمند خواهد ماند.

سه فعالیت مختلف مرتبط با گسترش و درج فرهنگ سلامتی از طریق انتشار دانش یوگا از حدود چهل سال پیش تا کنون توانسته است آن عده ای که علاقه مند به کسب آموزش های نظری و عملی در خصوص سلامتی جسم و ذهن بوده اند را اقناع نماید.

شکل گیری دانش یوگا

زمانی که در دهه پنجاه شمسی هنوز یوگا در ایران زیاد شناخته نشده بود و به جز تعدادی انگشت شمار کسی با یوگا آشنا نبود و فقط چند جلد کتاب در مورد یوگا در ایران چاپ شده بود برای سیدعبدالحمید موحدی موقعیتی فراهم آمد تا بین سال‌های ۱۳۶۳ – ۱۳۵۸ برای ادامه تحصیل عازم هند شود و بمدت ۴ سال در آنجا اقامت کند. در طول این سالها بود که وی ضمن ادامه تحصیل با یوگا آشنا شد و اساتید مطرح و تاثیر گذار آن زمان هند سر راهش پدیدار شدند ، آموزه‌هایی را از این اساتید فرا گرفت و توصیه هایی برای ارتقاء آموزش یوگا در ایران دریافت نمود و همین ها زمینه‌ای شد برای بازگشت به ایران برای ادامه راه . طی دهه شصت علیرغم ممنوعیت یوگا در ایران سید عبدالحمید موحدی اولین باشگاه رسمی با مجوز سازمان تربیت بدنی سابق (ورزش و جوانان فعلی) را در شهر کرمان راه اندازی نمود و صدها نفر در آن زمان در کرمان با یوگا آشنا شدند . مدیر باشگاه دانش یوگا که در آن سالها در کرمان اقامت داشت از جمله افرادی بود که از طریق مراجع قانونی تلاش فراوان برای به رسمیت شناخته شدن یوگا به عمل آورد تا نهایتاً وزارت ورزش جوانان با فعال شدن ورزش یوگا در ایران موافقت نمود . سال ۱۳۷۴ و همزمان با به رسمیت شناخته شدن یوگا در ایران اولین دوره آموزش مربیگری برگزار شد و به دنبال آن شکل گیری و گسترش یوگا در ایران سرعت گرفت . دانش یوگا که از دهه شصت با گشایش اولین باشگاه یوگا در کرمان کار خود را آغاز نموده بود با رسمی شدن یوگا در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را به تهران منتقل نمود . دانش یوگا طی سالها‌ی دهه هفتاد برای اولین بار یوگا را درفرهنگسراها از جمله فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب تهران و بدنبال آن در چندین فرهنگسرای دیگر، همچنین برخی ادارات و سازمان‌های دولتی و باشگاههای ورزشی به معرض اجرا گذارد و زمینه گسترش یوگا بین علاقمندان را در آن سالها فراهم نمود .

استاد سید عبدالحمید موحدی موسس دانش‌یوگا  برای آگاهی بخشی قشر عظیمی از علاقه مندان مبادرت به ترجمه و چاپ ۵ جلد کتاب‌ مرتبط با یوگا با نام های : دوره استاندارد یوگا ، هاتایوگا پرادی پیکا ، دائره المعارف یوگا ، کتاب مصور کامل یوگا و آنچه یک معلم یوگا باید بداند (راهنمای بیداری معنوی ) نمود .

موسس دانش یوگا طی سالهای یاد شده برگزاری همایش‌های مختلف مرتبط با یوگا ، انجام دهها مصاحبه ، انتشار مقاله های علمی در نشریات شناخته شده و بالاخره چاپ و انتشار تنها مجله یوگای ایران با نام " دانش یوگا " از سال ۱۳۸۱تاکنون را در کارنامه خود دارد . مجموعه فعالیت های فوق طی دهه های ۷۰،۸۰،۹۰گسترش عمیق فرهنگ یوگا و سلامتی را در نقاط مختلف کشور به دنبال داشته است.باشگاه دانش‌یوگا در سالهای آخر دهه ۹۰ با تجربه چندین دهه آموزش به هزاران نفر و تربیت صدها مربی حرفه ای، با تجربه‌ترین ، کارآمدترین و با سابقه‌ترین آنها را به کار گرفته تا خدمات زیر را به علاقمندان و دوستداران یوگا ارائه نمایند.

آموزش سبک های مختلف یوگا :

 • آموزش دو سبک یوگای شیواناندا و آشتانگاه یوگا و ارائه بهترین خدمات آموزشی در زمینه آسانا(تمرینات بدنی)، مدیتیشن (تمرینات تمرکزی)، پرانایاما (تمرینات تنفسی) ، ریلکسیشن(تمرینات وانهادگی)برای ایجاد تعادل جسم و ذهن ،بهترین روحیه و آگاهی بخشی جسمانی و درونی برای انجام امور فردی و گروهی در شرایط عادی و بحرانی همچنین ایجاد مهارت ، آمادگی جسمانی و ذهنی ورزشکاران سایر رشته های ورزش قهرمانی و بالاخره مدیریت پیشگیری از بیماری و ارتقاء سطح سلامتی در ابعاد جسمی ، ذهنی و روابط اجتماعی موثر و مفید.
 •  "دانش یوگا" در آموزش دوره های مدیتیشن (تمرکز فکر) ، آیورودا (طب سنتی هند) ، انواع روش های ماساژ از جمله سر امد ترین مراکز مطرح آموزشی مرتبط با سلامتی جسم و ذهن  در  ایران می باشد.

مجله دانش یوگا

از آنجائیکه شرکت کنندگان در کلاسها و باشگاه های یوگا به منابع معتبر و آموزه های متنوع مربوط با یوگا نیاز دارند و این نیاز روز به روز بیشتر محسوس می شود  آقای سید عبدالحمید موحدی در سال۱۳۷۴درخواست مجوز انتشار نشریه یوگا از وزارت ارشاد میکند ،در سال ۱۳۸۰ پس از پیگیری های فراوان بالا خره موفق به اخذ امتیاز چاپ مجله دانش یوگا می شود و از آن زمان تاکنون بطور مرتب و همه ماهه مجله دانش یوگا جهت آگاهی بخشی و افزایش دانش و تجربه اساتید ،مربیان و شرکت کنندگان در کلاسها با جدیدترین ، علمی ترین و به روزترین مقالات و موضوعات مرتبط با سلامت جسم و ذهن چاپ و منتشر میشود.

برگزاری سفرهای مرتبط با یوگا و طبیعت‌گردی

دانش یوگا از سال ۱۳۷۵ تاکنون مبادرت به راه اندازی تورها و سفرهای مرتبط با یوگا و طبیعت گردی نموده و همه ساله چندین سفر خارجی را برای آندسته از علاقمندانی که مایل بوده آموزه های یوگا را در مراکز مطرح یوگای جهان تجربه کنند ، با فرهنگ کشورها آشنا شوند و از جاذبه های کشور های خاص دیدار نمایند اقدام نموده است. از جمله این سفرها می توان به۳ مرتبه سفر به تبت (بام دنیا) ،۱۵ مرتبه سفر به کشور نپال محل قرار داشتن بلندترین قله جهان ( اورست ) و ۴۳ مرتبه دیدار از نقاط مختلف هند ( کشور شگفتی ها ) اشاره کرد.

عرضه محصولات یوگا

 از آنجائیکه برای تمرینات مرتبط با سلامت جسم و ذهن به طور اعم و تمرینات یوگا به طور اخص نیاز به وسیله و ابزار است دانش یوگا نسبت به تامین کلیه وسایل کمک آموزشی و وسایل مرتبط با آموزش یوگا جهت ارائه به مراکز و باشگاههای یوگا با شرایط سهل و آسان اقدام نموده.

مت یوگا ، لباس یوگا ، آجر ، کوسن ،بند ، قوری نتی (تمیز کننده مجاری تنفسی) رینگ یوگا ، پوستر یوگا ، انواع کتابهای یوگا ، CD های مرتبط و دهها وسیله ضروری دیگر از جمله وسایل کمک آموزشی است که دانش یوگا در  همه نقاط ایران توزیع می کند.

باشگاه دانش یوگا از جمله قدیمی‌ترین مراکز یوگای کشور است که تمرینات عملی یوگا و دیگر خدمات مرتبط به آن را برای نشاط درون و آرامش هرچه بیشتر علاقمندان به سالم سازی جسم و ذهن ارائه می نماید.

دانش یوگا (سالن و مجموعه ورزشی) در محله عباس آباد - اندیشه تهران و خیابان مطهری واقع شده است. این مجتمع یکی از بیست و سه مجموعه ورزشی در محله عباس آباد - اندیشه تهران می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی بام قصر و همچنین مرغ سوخاری دی، کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور مطهری، باشگاه کارکنان بانک سپه، بوستان شهید آوینی و پرواز شاهین گشت قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مجتمع یکی از سالن‌های ورزشی خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد دانش یوگا

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  استاد کیائی
  چهارشنبه 29 آذر ماه 1402

  اولین مرکز رسمی آموزش یوگا در ایران توسط استاد موحدی

 • avatar
  استاد کیائی
  چهارشنبه 29 آذر ماه 1402

  دفتر مجله دانش یوگا، هم در همین مکان است.

 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 04 خرداد ماه 1401

  یک مرکز یوگای عالی با مربیان عالی

 • avatar
  آذین
  دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400

  یوگا از جمله ورزش های نوپا در ایران است در سالهای اخیر به خوبی جا افتاده، بنده از زمان شروع تاکنون اینجا کار میکنم مربی های حرفه ای و خوبی داره

 • avatar
  enb
  پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه 1400

  دانش یوگا در زمینه برگزاری کلاس یوگا، کلاس آنلاین مدیتیشن و انتشار مجله دانش یوگا به صورت ماهانه فعالیت می‌کند. کلاس های حضوری در تهران برگزار میشوند.


سایر سالن‌های ورزشی که در محدوده دانش یوگا واقع شده‌اند:

 • باشگاه پارت
  بزرگراه شهید صیاد شیرازی، شهید صیادی، مرودشت
 • آکادمی قصر بدمینتون
  بزرگراه شهید صیاد شیرازی، شهید صیادی، مرودشت
 • باشگاه معتمد یوگا (سهند)
  بهشتی، سهند، بین کوروش و شهرتاش
 • باشگاه بدنسازی توانا
  بهشتی، بین شریعتی و عباس میرزا
 • باشگاه بدنسازی
  بهشتی، بین سهروردی شمالی و کاووسی فر
 • آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط هادوی (شهریار سطح ۶ نشان) در تاریخ چهارشنبه 29 آذر ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی دانش یوگا اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 29 آذر ماه 1402
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد دانش یوگا در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه دانش یوگا ندارد.
  location استان تهران، تهران، مطهری، بین فیروزه و پروشات
  clock - مشاهده ساعات کاری

  ساعت کاری دانش یوگا

  شنبه 09:00 تا 21:30
  یک‌شنبه 09:00 تا 21:30
  دوشنبه 09:00 تا 21:30
  سه‌شنبه 09:00 تا 21:30
  چهارشنبه 09:00 تا 21:30
  پنج‌شنبه 09:00 تا 18:00
  جمعه 09:00 تا 16:00
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo