info
عکس موزه هنرهای معاصر تهرانعکس موزه هنرهای معاصر تهرانعکس موزه هنرهای معاصر تهرانعکس موزه هنرهای معاصر تهران
category

موزه هنرهای معاصر تهران محله کشاورز - پارک لاله، تهران

موزه

درباره‌ی موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر از موزه‌های دیدنی و پرطرفدار تهران برای دوست‌داران هنر است. در این موزه گنجینه‌ای گرانبها از فرهنگ و هنر کشورمان به معرض نمایش گذاشته شده است.
در این موزه آثار ارزشمندی از هنرمندان خارجی چون پیکاسو، ماگریت، گوگَن، رنوار و نقاشی‌های سهراب سپهری دیده می‌شوند.
موزه هنرهای معاصر تهران در مجموع شامل 9 گالری است که سه گالری آن نمایشگاه دائمی آثار هنرمندان ذکر شده می‌باشد و 6 گالری بطور موقت آثار هنرمندان معاصر را به نمایش میگذارد.
ساختمان موزه نیز با الهام از معماری سنتی ایرانی و عناصر مدرن فلسفی طراحی و ساخته شده است.

موزه هنرهای معاصر تهران (موزه) در محله کشاورز - پارک لاله تهران و خیابان دکتر فاطمی، کارگر شمالی واقع شده است. این مکان یکی از سه موزه در محله کشاورز - پارک لاله تهران می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان دندانپزشکی ۶۰۰ ارتش، موزه فرش ایران و بازارچه خود اشتغالی لاله و همچنین فروشگاه اتکا، پانسیون (خوابگاه) دکتر فاطمی، تِم کافه، شیرینی لوکس تبریز و رستوران دایی قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از موزه‌ها خوب این منطقه می‌باشد. با توجه به نزدیکی این مکان به ایستگاه مترو کارگر، برای دسترسی راحت‌تر و کمک به داشتن هوایی پاک‌تر، می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای مراجعه به آن استفاده کنید.نظرات کاربران در مورد موزه هنرهای معاصر تهران

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  GeniusOfTheCentury
  پنجشنبه 26 مرداد ماه 1402

  خیلی دوست دارم صاحب این اثر رو ببینم؟! ازش سوال دارم

  5
 • avatar
  تسنیم
  یکشنبه 05 فروردین ماه 1403

  علی رغم حضور حدود 1ساعت در موزه، فضا دلنشین بود و زمان غیر خسته کننده.

  4
 • avatar
  دلباخته نشان
  شنبه 26 فروردین ماه 1402

  هر ایرانی حداقل یکبار باید به این موزه سر بزند. همه چیز عالی هست

  4
 • avatar
  احمد
  یکشنبه 13 فروردین ماه 1402

  موزه جالبی هست اما تابلو و مجسمه های دیدنی زیادی نبود .. برای ۱ بار دیدن خوب هست

  4
 • avatar
  ༺Ʀổʱỵ༻
  چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401

  موزه‌ هنرهای معاصر تهران، از معروف‌ترین جاهای دیدنی تهران و موزه‌های هنری ایران است که بزرگ‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن خارج از اروپا و آمریکای شمالی را در دل خود جا داده است. این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه‌ی مهم هنر نوگرا در دنیاست و ۹ گالری دارد: ۳ نمایشگاه شامل بیش از ۴ هزار اثر از نقاشان و هنرمندان ایران و جهان در گنجینه‌ی دایمی موزه و ۶ گالری که به نمایشگاه‌های موقتی و فصلی اختصاص دارد. موزه‌ی هنرهای معاصر یکی از آن مکان‌های دیدنی تهران است که دوست‌داران هنر گهگاه برای عوض شدن حال‌شان باید راهی‌اش شوند. فقط یادتان باشد این موزه روزهای تعطیل باز نیست و حتما قبل از عازم شدن از باز بودنش مطمئن شوید.

  4
 • avatar
  کاربر حذف شده
  یکشنبه 24 اردیبهشت ماه 1402

  در بوستان لاله، مشغول لذت‌بردن از زنده‌بودنم بودم. غرق در هوای خوب اردی‌بهشت و نزدیک موزه بودم که از پشت سرم شنیدم که یک مرد به همراهش می‌گوید: «بریم موزه‌ش؟» و در ادامه گفت: «هیچی نَعَره!». برگشتم و نگاه کردم دیدم بله حدسم درست بود:)) موزه هنرهای معاصر، گنج هنر تهران است.

  3
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 02 فروردین ماه 1403

  اگر اهل هنر باشی وهنرشناس باشی نمیتونی از این موزه دل بکنی. حتی اگر اهل هنر نباشی وبا بچه کوچیکی که حوصله اش سرمیره هم بری بازم بهت خوش میگذره. در کل جذاب وجالب بود🤩

  2
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 26 مرداد ماه 1402

  موزهٔ هنرهای معاصر تهران یکی از سرشناس‌ترین موزه‌های ایران است. این موزه در سال ۱۳۵۶ خورشیدی (۲۲ مهر برابر با ۱۴ اکتبر ۱۹۷۷ میلادی) به کوشش و ابتکار فرح پهلوی و با پشتیبانی دفتر مخصوص شهبانو، در گوشهٔ غربی پارک فرح (بوستان لاله کنونی) در امیرآباد تهران بنا شد. بنای موزه را کامران دیبا در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران طراحی کرد. موزهٔ هنرهای معاصر تهران شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست. این موزه دارای کارهای مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، مفهومی، و فوتورئالیسم است. در گنجینهٔ دائمی موزه بیش از ۳۰۰۰ اثر ارزشمند از نخبگان هنرهای تجسمی نگهداری می‌شود که نزدیک به ۴۰۰ عدد از آن‌ها، دارای ارزش استثنایی هستند. از جمله آثار مهم موزه، می‌توان به کارهای شاخصی از گوگَن، رُنوار، پیکاسو، ماگریت، ارنست، پولاک، وارهول، لُویت، و جاکومتی اشاره کرد. موزهٔ هنرهای معاصر تهران همچنین مالک مجموعهٔ بسیار مهم و جامعی از هنر نوگرا و معاصر ایران است. گنجینهٔ موزه هنرهای معاصر تهران از اموال عمومی ایران محسوب می‌شود. میانگین قیمت آثار این گنجینه حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند.

  2
 • avatar
  GeniusOfTheCentury
  پنجشنبه 26 مرداد ماه 1402

  خیلی خوبه... تقریبا هر دو ماه عوض میشه وسایلش

  2
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 11 فروردین ماه 1402

  حیف این مکان قشنگ و این فضای زیاد که چند تا تابلو فقط رو دیوارش اویزون شده و چیز جالبی هم توش نیست!!

  2
 • avatar
  احمدی
  پنجشنبه 28 اسفند ماه 1399

  سه‌شنبه تا یکشنبه؛ از ساعت 10 الی 18 _ موزه هنرهای معاصر تهران دوشنبه ها تعطیل است واقعا دیدنی حتما برید

  2
 • avatar
  سارا
  پنجشنبه 25 خرداد ماه 1402

  ساختمونش معماری خیلی جالبی داره :)

  1
 • avatar
  شیروانی پور فیل آبادی
  سه شنبه 24 اسفند ماه 1400

  موزهٔ هنرهای معاصر تهران یکی از سرشناس‌ترین موزه‌های ایران است. این موزه در سال ۱۳۵۶ خورشیدی (۲۲ مهر برابر با ۱۴ اکتبر ۱۹۷۷ میلادی) به کوشش و ابتکار فرح پهلوی و با پشتیبانی دفتر مخصوص شهبانو، در گوشهٔ غربی پارک فرح (بوستان لاله کنونی) در امیرآباد تهران بنا شد. بنای موزه را کامران دیبا در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران طراحی کرد. موزهٔ هنرهای معاصر تهران شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست. این موزه دارای کارهای مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، مفهومی، و فوتورئالیسم است. در گنجینهٔ دائمی موزه بیش از ۳۰۰۰ اثر ارزشمند از نخبگان هنرهای تجسمی نگهداری می‌شود که نزدیک به ۴۰۰ عدد از آن‌ها، دارای ارزش استثنایی هستند. از جمله آثار مهم موزه، می‌توان به کارهای شاخصی از گوگَن، رُنوار، پیکاسو، ماگریت، ارنست، پولاک، وارهول، لُویت، و جاکومتی اشاره کرد. موزهٔ هنرهای معاصر تهران همچنین مالک مجموعهٔ بسیار مهم و جامعی از هنر نوگرا و معاصر ایران است. گنجینهٔ موزه هنرهای معاصر تهران از اموال عمومی ایران محسوب می‌شود. میانگین قیمت آثار این گنجینه حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 13 مرداد ماه 1401

  پیشنهاد میکنم این گنجینه ی هنری رو حتی شده ۱ بار از نزدیک ببینید. کافی شاپ داخل موزه بسیار گرون و بی کیفیته. عکاسی از موزه ممنوعه.

  1
 • avatar
  نظرت را بنویس و ❤️ کن.👇
  دوشنبه 09 خرداد ماه 1401

  موزه هنرهای معاصر تهران از اموال عمومی ایران محسوب می‌شود. این موزه در حال حاضر یکی از واحدهای معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. مجموعهٔ آثار موزه را می‌توان در سه گروه آثار موجود در مخزن (گنجینه)، آثار ارائه شده در گالری‌ها و فضاهای درون موزه، و نیز تندیس‌های موجود در محوطه بیرونی دسته‌بندی کرد.

  1
 • avatar
  بهاری
  شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

  موزه هنرهای معاصر تهران، با آثار هنری معماری پست مدرن ایرانی که توسط مهندس کامران دیبا ساخته شده، موزه واقعا جالبی هست

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 10 فروردین ماه 1403

  نمایشگاه آثار نقاشان شهیر ایران و جهان با موضوع طبیعت در موزه هنرهای معاصر در حال اجراست . ۹ فروردين ۱۴۰۳

 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 08 فروردین ماه 1403

  عالی

 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 27 اسفند ماه 1402

  زیبا است

 • avatar
  امین
  شنبه 29 مهر ماه 1402

  موزه ای که همیشع در حال تغییر هست بسیار جالبه

 • avatar
  کاربر حذف شده
  یکشنبه 24 اردیبهشت ماه 1402

  درود بر‌ پیشینیان

 • avatar
  صحرا
  دوشنبه 12 اردیبهشت ماه 1401

  از فضای داخلش میشه لذت برد و آرامش گرفت

 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 15 آبان ماه 1401

  همه چیز تمام است

 • avatar
  علی
  سه شنبه 01 آذر ماه 1401

  عالی

 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 30 اردیبهشت ماه 1401

  چرا اینجا نوشته باز است؟ 😑 این همه راه اومدم... چرا اطلاعات نادرست میده برنامه...

 • avatar
  تانیش
  جمعه 13 اسفند ماه 1400

  تا روز 18اسفندماه تعطیل اعلام شده، معمولا از برچیدن یک نمایشگاه تا برپایی نمایشگاه جدید وقفه هوایی دیده میشه، برابر تابلو موجود آخرین نمایشگاه: «آینه در آینه» نام داشت

 • avatar
  نشانک
  چهارشنبه 13 بهمن ماه 1400

  ۲۲مهر سال ۱۳۵۶ در اراضی پارک لاله(فرح)، موزه هنرهای معاصر افتتاح شد. بنای موزه را کامران دیبا با الهام از بادگیرهای کویری طراحی کرد.

 • avatar
  فرشاد
  جمعه 03 اردیبهشت ماه 1400

  موزه هنرهای معاصر تهران از موزه های هنری ولی کارکنان خوبی ندارد و بیشتر اوقات هم بستست

 • avatar
  pari_ghrb
  شنبه 28 فروردین ماه 1400

  خیلی دوست داشتنی هست متن 2 : مجموعه زیبا nice collection متن 3 : ایام عید 98بعلت تعمیرات بسته بود. متن 4 : زیاد هم دیدنی نیست

 • avatar
  داریوش
  سه شنبه 08 مرداد ماه 1398

  اثار هنری و مجسمه های زیبایی داره


سایر موزه‌ها که در محدوده موزه هنرهای معاصر تهران واقع شده‌اند:

 • موزه جانور شناسی
  (5.0)
  بلوار کشاورز، قدس، بین طالقانی و بهنام
 • موزه تصاویر معاصر
  (3.0)
  بلوار کشاورز، وصال شیرازی، مریم
 • موزه خیمه شب بازی
  (4.2)
  بلوار کشاورز، وصال شیرازی، دکتر اسلامی ندوشن
 • موزه فرش ایران
  (4.4)
  دکتر فاطمی، بین کارگر و باباطاهر
 • خانه موزه دکتر شریعتی
  (4.0)
  دکتر فاطمی، جمالزاده، نادر
 • آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط Outlander (شهریار سطح ۹ نشان) در تاریخ یکشنبه 12 فروردین ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی موزه هنرهای معاصر تهران اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: یکشنبه 12 فروردین ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد موزه هنرهای معاصر تهران در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه موزه هنرهای معاصر تهران ندارد.
  location استان تهران، تهران، دکتر فاطمی، کارگر شمالی
  clock - مشاهده ساعات کاری

  ساعت کاری موزه هنرهای معاصر تهران

  شنبه 10:00 تا 17:00
  یک‌شنبه 10:00 تا 17:00
  دوشنبه تعطیل است
  سه‌شنبه 10:00 تا 17:00
  چهارشنبه 10:00 تا 17:00
  پنج‌شنبه 10:00 تا 17:00
  جمعه 10:00 تا 17:00
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo