info
عکس چهارباغ عباسیعکس چهارباغ عباسی
category

چهارباغ عباسی محله خلجا، اصفهان

مکان دیدنی

درباره‌ی چهارباغ عباسی

چهارباغ عباسی (مکان دیدنی) در محله خلجا اصفهان و خیابان چهارباغ عباسی واقع شده است. این مکان یکی از دو مکان دیدنی در محله خلجا اصفهان می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند سرزمین شادی‌ها، بیمارستان سینا، خانه تاریخی دهدشتی، موزه موسیقی اصفهان و بازار هنر و همچنین بریانی شاد، دمپایی شهر نمایندگی صندل نیکتا، مرکز خرید ارگ جهان نما، مجسمه چوگان و کافه چهارباغ قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از مکان‌های دیدنی خوب این منطقه می‌باشد. با توجه به نزدیکی این مکان به ایستگاه مترو امام حسین، برای دسترسی راحت‌تر و کمک به داشتن هوایی پاک‌تر، می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای مراجعه به آن استفاده کنید.نظرات کاربران در مورد چهارباغ عباسی

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  سوفیا
  دوشنبه 10 اردیبهشت ماه 1403

  چند سالی است که خیابان چهارباغ عباسی سنگ‌فرش شده و عبور و مرور ماشین و موتور ممنوع شده که این شاید یکی از بهترین تصمیمات شهری بوده، سکوت و آرامش زیادی در این محیط هست که در هر فصلی زیبایی خاص خودش رو برای قدم زدن و لذت بردن از محیط داره

  11
 • avatar
  محمد
  سه شنبه 02 خرداد ماه 1402

  وای بهشت رو تجربه کردیم

  8
 • avatar
  Hediye
  شنبه 09 تیر ماه 1403

  در دوره‌ صفویه سراسر خیابان تا کنار رودخانه پوشیده از باغ‌های باشکوه بود که میان امرا برای ساخت عمارت تقسیم شده بودند البته به عموم مردم نیز حق تفریح در باغ‌ها و استفاده از ثمرات آن‌ها را داده بودند در سمت غرب خیابانچباغ‌های تخت، هشت‌گوشه و تاکستان قرار داشتند و در سمت شرق خیابان باغ‌های بلبل توت و درویشان قرار داشتند البته در حال حاضر غیر از باغ هشت‌گوشه (کاخ هشت بهشت) مابقی به‌طور کامل از بین رفته‌اند. چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا بعد از تعیین اصفهان به‌عنوان پایتخت در عصر شاه عباس اول و به دستور وی ساخته شدند چهارباغ پایین به دستور رضاشاه پهلوی و با همان طرح چهارباغ صفوی ساخته شده است. در گذشته جوی آبی از میان خیابان تا زاینده‌رود جریان داشته است و در محل تقاطع‌ها حوض‌هایی نیز ساخته بودند در خیابان مسیری خاص برای افراد سواره تعبیه شده بود و در دو طرف خیابان درختان چنار به موازات خیابان و در دو ردیف کاشته شده بودند.

  6
 • avatar
  ایلیا بالام
  یکشنبه 06 فروردین ماه 1402

  اصفهان،چهارباغ عباسی توسفرهاتون حتما یه سری به اصفهان بزنید

  6
 • avatar
  امیر
  یکشنبه 14 آبان ماه 1402

  بهشت اصفهان

  5
 • avatar
  Nadery2022
  یکشنبه 22 مرداد ماه 1402

  مکانی خوب و عالیی دسترسی به همه چی داری یه تیکه بهشت

  4
 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  جمعه 18 فروردین ماه 1402

  در شهر اصفهان چهارباغ‌های بسیاری وجود داشته که از زیباترین آن‌ها همین چهارباغ عباسی است. خیابانی که سراسر آن‌را درختان سبز و زیبا در برگرفته‌اند. چهارباغ عباسی از سی و سه پل و شروع می‌شود به سمت شمال شهر می‌رود. در دوره‌های بعد چهار باغ دیگری ایجاد شد که آن‌را چهارباغ پایین می‌نامند. این مسیر به سمت جنوب شهر اصفهان می‌رود و سی و سه پل نقطه اتصال این دو مسیر زیبا است. گرچه که در روزگار قاجار چهارباغ عباسی آسیب دید و بعضی از درختان آن‌را قطع کردند اما هنوز هم این مسیر یکی از بهترین مکان‌های دیدنی اصفهان و یک انتخاب عالی برای پیاده روی در طول شهر است. از سایه‌سار درختان عبور کنید و به تاریخی فکر کنید که در این مسیر جریان داشته است.

  4
 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  جمعه 29 اردیبهشت ماه 1402

  چهار باغ عباسی از قشنگ ترین جاهای اصفهان است🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🫡🫡🫡🫡🫡🫡🫡🤗🤗🤗🤗

  4
 • avatar
  غ.علیزاده
  چهارشنبه 02 فروردین ماه 1402

  چقدر بهار در اینجا زیباست به همراه میهمانان از شهرهای دیگر خوش آمدید

  4
 • avatar
  𝐀𝐌𝐈𝐑 𝐀𝐒𝐇𝐊𝐀𝐍
  شنبه 05 فروردین ماه 1402

  فضا خوبی داره مخصوصا برای پیاده روی

  4
 • avatar
  ایران نشان 🇮🇷
  جمعه 07 اردیبهشت ماه 1403

  گذر فرهنگی و محلی جذاب و زیبا در همه ی فصل ها. البته زیبایی بهار و پاییزش واقعا ویژه است! اگر طرفدار پیاده روی در آرامش هستید، صبح های زود و آخر شب را انتخاب کنید. وگرنه در ساعات دیگر خصوصا غروب ها شلوغ است و شب‌های زنده ای دارد. با انواع رستوران و فست فود و غذاهای خیابانی، مغازه های مختلف برای خرید، مثل بازار هنر ( بازار طلا) و چندین سالن سینما و .... در عصرهای ماه مبارک رمضان هم، جزء خوانی و قرائت قرآن دسته جمعی.

  3
 • avatar
  🌟اُمــیــد🌟
  پنجشنبه 30 فروردین ماه 1403

  چهارباغ عباسی از سی‌و‌سه پل شروع می‌شود و به‌سمت شمال شهر امتداد می‌یابد. چهارباغ بالا نیز از سی‌و‌سه پل شروع می‌شود و به‌سمت جنوب شهر تا دروازه‌ شیراز ادامه دارد. در واقع این سی و سه پل است که خیابان اصلی چهارباغ بالا و چهارباغ عباسی را به یک‌دیگر مرتبط می‌کند. چهارباغ پایین نیز در امتداد چهارباغ عباسی به‌سمت شمال شهر ساخته شده است. بهترین راه دسترسی به چهارباغ عباسی استفاده از وسایل نقلیه عمومی است. ایستگاه مترو میدان امام حسین در ابتدای خیابان چهارباغ عباسی از جانب شمال قرار دارد. همچنین ایستگاه اتوبوس میدان امام حسین گزینه خوبی برای دسترسی به این خیابان است. برای استفاده از خودروی شخصی، ترافیک منطقه را در ساعات شلوغی در نظر داشته باشید

  3
 • avatar
  A_MIRMOHAMMAD
  دوشنبه 14 فروردین ماه 1402

  بهترین بازار اصفحان هم از نظر قشنگی و هم از نظر کالا و این چیزا بعد از میدان نقش جهان،چهارباغ عباسی هست"-"

  3
 • avatar
  کاربر نشان .m.a.p
  چهارشنبه 16 فروردین ماه 1402

  بوستانی طویل و زیبا که ریشه در تاریخ ایران زمین دارد پیاده روی و گردش در این خیابان بوستان مانند بسیار فرح انگیز و نشاط آور است

  3
 • avatar
  حسین
  چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه 1403

   چهارباغ عباسی اصفهان یکی از معروف‌ترین چهارباغ‌های ایران و از جاهای دیدنی اصفهان است. این خیابان، یکی از خیابان‌های اصلی اصفهان است که در دو قسمت چهارباغ بالا و چهارباغ پایین از زاینده‌رود تا میدان شهدا ادامه پیدا می‌کند. خیابان چهارباغ که در دوران صفوی ساخته شده، سراسر پر از درخت‌های قدبلند و زیبایی است که با برگ‌های خود بر سر عابران سقف سرسبزی ساخته‌اند. این خیابان در هر فصلی از سال، زیبایی خاص خودش را دارد.

  2
 • avatar
  Nadery2022
  شنبه 21 مرداد ماه 1402

  جایی عالیی درجه یک با آب و هوای خوب

  2
 • avatar
  Upmars
  شنبه 12 فروردین ماه 1402

  چهارباغ عباسی اصفهان. بسیار زیبا و خاطره انگیز.

  2
 • avatar
  amir.b
  شنبه 30 اردیبهشت ماه 1402

  شباهت بسیار زیاد این خیابان به خیابان شانزلیزه پاریس باعث شده که اصفهان را خواهرخوانده پاریس خطاب کنند. صفا و شکوه این خیابان مخصوصا در عصرهای بهار و تابستان بسیار جذاب و دیدنیست. توصیه میکنم حتما مراجعه و از نزدیک دیدن فرمایید.

  2
 • avatar
  Hamsterr
  سه شنبه 28 فروردین ماه 1403

  خیلی قشنگه

  1
 • avatar
  رضا
  یکشنبه 14 آبان ماه 1402

  چهار باغ عباسي يكي از جاذبه هاي استان اصفهان مي باشد.چهارباغ عباسی بعد از تعیین اصفهان به‌عنوان پایتخت در عصر شاه عباس اول و به دستور وی ساخته شد.چهارباغ عباسی از سی‌و‌سه پل شروع می‌شود و به‌سمت شمال شهر امتداد می‌یابد. چهارباغ بالا نیز از سی‌و‌سه پل شروع می‌شود و به‌سمت جنوب شهر تا دروازه‌ شیراز ادامه دارد. در واقع سی و سه پل خیابان اصلی چهارباغ بالا و چهارباغ عباسی را به یک‌دیگر مرتبط می‌کند. چهار باغ عباسی اصفهان یکی از گردشگاه های خانواده سلطنتي و درباريان بوده به همين دليل آن را با درختان و گل هاي زيبايي آراستند و اطراف آن بناهاي زيبا و باغ هاي متعدد ساختند. در حال حاضر هم خيابان چهارباغ از نقاط گردشگری مشهور شهر اصفهان است که به سه قسمت تقسيم می شود. از ميدان شهدا تا ميدان امام حسين (ع) چهارباغ پايين ناميده می شود و از ميدان امام حسين(ع)تا ميدان انقلاب اسلامي چهارباغ عباسی و از دهانه سی و سه پل تا ميدان آزادي چهارباغ بالا نام دارد. دو قسمت چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا در عصر شاه عباس یکم طراحی و اجرا شد و تاریخ تقریبی ساخت آن به سال ۱۰۰۰ هجری قمری (۱۵۹۱ میلادی) برمی‌گردد. چهارباغ پایین (چهارراه تختی تا دروازه دولت) در دوره رضا شاه پهلوی و با همان طرح به چهارباغ دوره صفوی افزوده گردید . در نزديكي اين جاذبه؛كاخ هشت بهشت،مدرسه چهار باغ،نقش جهان،عالي قاپو،بازار قيصريه،چهلستون،سي و سه پل و... قرار دارد شما ميتوانيد از اين جاذبه ها بازديد كنيد. اين خيابان در دوران قاجاريه مورد بي مهر قرار گرفته بود.اما با هوشیاری اهالی شهر، از مرگ نجات یافت.

  1
 • avatar
  محسن علی بابا
  چهارشنبه 15 شهریور ماه 1402

  در گوشه گوشه بافت قدیمی اصفهان می‌توان آثاری ارزشمند از تاریخ این شهر را یافت. خیابان چهارباغ عباسی که مانند شاهرگی از میان تعدادی از مهم‌ترین جاهای دیدنی اصفهان عبور می‌کند، یکی از آثار پراهمیت اصفهان است که شاید کمتر به‌طور مستقل به آن توجه شده باشد. با کجارو همراه باشید و چهارباغ عباسی را بیشتر بشناسید. چهارباغی که هر چند امروزه از عظمت و شکوه آن چیز زیادی باقی نمانده است؛ در زمانی نه چندان دور مورد توجه هنردوستان ایرانی و جهانگردان سایر ملل قرار داشته است. این چهارباغ در واقع مجموعه‌ای از چند چهارباغ است که نام یکی از آن‌ها را بر تمامی مجموعه نهاده‌اند و در اطراف یک خیابان اصلی بنا شده‌اند. با قدمتی که به دوره صفویه بازمی‌گردد، این خیابان تاریخی در دوره قاجار مورد بی‌مهری قرار گرفت؛ اما با هوشیاری اهالی شهر، از مرگ نجات یافت. امروزه این خیابان دوست‌داشتنی، یکی از معابر اصلی شهر محسوب می‌شود و میزبان بسیاری از جاذبه‌های اصفهان است. 

  1
 • avatar
  ابوالفضل
  شنبه 13 اسفند ماه 1401

  عالی

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 16 تیر ماه 1403

  زیبا

 • avatar
  محمد
  شنبه 08 اردیبهشت ماه 1403

  چهارباغ اصفهان مجموعه‌ای از سه خیابان معروف اصفهان است که به ترتیب چهارباغ عباسی، چهارباغ پایین و چهارباغ بالا نام دارد. چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا قدیمی‌تر از چهارباغ پایین است و هر یک تاریخچه‌ای جداگانه دارند.  خیابان چهارباغ عباسی در گذشته یکی از باشکوه‌ترین خیابان‌های جهان بود که در دو طرف آن باغ‌ها و بوستان‌های متعدد وجود داشت. این خیابان به همراه چهارباغ پایین در دوره صفویه ساخته شد. اصفهان در آن روزها پایتخت ایران بود و خیابان چهار باغ به شکوه و جلال پایتخت افزود. اما حالا از خیابان چهار باغ عباسی یک پیاده‌رو سنگ‌فرش و از باغ‌های اطراف آن نیز تنها درختان چنار کهنسال باقی مانده است. خیابان چهارباغ عباسی 5 کیلومتر طول و 47 متر عرض دارد و از میدان انقلاب شروع می‌شود و تا میدان دروازه دولت ادامه دارد.  خیابان چهارباغ بالا نیز در عهد صفوی به دستور شاه عباس اول همزمان با خیابان چهارباغ عباسی بنا شد. این خیابان نیز مانند چهار باغ عباسی به شکل خیابانی احاطه شده با باغ‌ها و بوستان‌های شاهی ساخته شد. چهارباغ بالا توسط سی‌وسه‌پل به چهارباغ عباسی متصل است. چهارباغ بالا را از سی‌وسه‌پل تا میدان آزادی می‌توانید دنبال کنید. خیابان چهار باغ پایین اما جوان‌تر از دو چهارباغ دیگر است. این بخش از چهارباغ در دوره پهلوی به دستور رضا شاه پهلوی پدید آمد. چهارباغ پایین از میدان دروازه دولت تا میدان شهدا ادامه دارد. 

 • avatar
  mmd
  چهارشنبه 08 فروردین ماه 1403

  عالی

 • avatar
  Taha
  جمعه 06 بهمن ماه 1402

  سلام چهار باغ عباسی با ابتکار اصفهانی های خوب به یک پیاده رو گردشگری امن و راحت و جذاب برای گردشگران تبدیل شده مغازه های فراوان در طول مسیر سینماهای عباسی و فلسطین فست فودهای گوناگون خرید لوازم تزینی و حتی ماشین مخصوص برای جابجایی

 • avatar
  مهدی
  پنجشنبه 11 خرداد ماه 1402

  چهارباغ همیشه زیبا

 • avatar
  Mohammad
  سه شنبه 10 مرداد ماه 1402

  قدم زدن و دوچرخه سواری در این خیابان واقعا لذت بخش است درختانی سر به فلک کشیده که سایه را ایجاد کرده اند! مغازه هایی با نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه من هر وقت خسته بشوم، میروم چهارباغ عباسی.

 • avatar
  𝑴𝒐𝒔𝒕𝒂𝒇𝒂
  چهارشنبه 03 خرداد ماه 1402

  چهارباغ عباسی یکی از معروف‌ترین و البته زیباترین خیابان‌های ایران است که در شهر اصفهان، نصف جهان، واقع شده است. با قدم زدن در این خیابان که چیزی بیش‌تر از یک خیابان معمولی است و رد تاریخ را روی خودش دارد، چنان آرامش و حال خوشی نصیب‌تان می‌شود که مانندش را با پیاده‌روی در هیچ خیابان دیگری نمی‌توانید تجربه کنید. ژان شاردن، جهانگرد فرانسوی که در قرن ۱۷ میلادی به ایران سفر کرده بود، در وصف چهارباغ اصفهان نوشته بود: “این خیابان زیباترین گذرگاهی است که در عمرم دیده‌ام.“

 • avatar
  mohsen
  دوشنبه 11 اردیبهشت ماه 1402

  عالی بود

 • avatar
  کاربر نشان
  سه شنبه 05 اردیبهشت ماه 1402

  نظرات تعریفی رو عزیزان گفتم اما یه مورد مهمش اینه که از لحاظ قیمت اقلام موجود تو مغازهاش، تفاوت قیمت زیادی با بازار نقش جهان داره و بالاتره. بازار نقش جهان هم رخ قدیمی و نوستالژی داره و هم بسیار بسیار متنوع تر و قیمتاش مناسب تره

 • avatar
  علی
  دوشنبه 04 اردیبهشت ماه 1402

  عالی عالی عالی

 • avatar
  شهریار وکیلی
  جمعه 01 اردیبهشت ماه 1402

  عالی برای قدم زدن و خرید


سایر مکان‌های دیدنی که در محدوده چهارباغ عباسی واقع شده‌اند:

 • چهار باغ اصفهان
  (5.0)
  شمس آبادی، شیخ بهایی
 • خانه تاریخی دهدشتی
  (3.9)
  باب الرحمه، جهان نما (رسپینا)، دهدشتی
 • حوض میدان نقش جهان
  (4.9)
  استانداری
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار یکشنبه 31 تیر ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. این به‌روزرسانی توسط کاربران نشان انجام شده است.(چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی چهارباغ عباسی اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: یکشنبه 31 تیر ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد چهارباغ عباسی در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه چهارباغ عباسی ندارد.
  location استان اصفهان، اصفهان، باغ گلدسته، چهارباغ عباسی، بین طالقانی و کازرونی
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo