info
عکس بازار ریسمان
category

بازار ریسمان اصفهان

مکان تاریخی

درباره‌ی بازار ریسمان

بازار ریسمان (مکان تاریخی) در اصفهان و عبدالرزاق، بازار سنگ تراش ها، میدان امام علی واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)، حمام شاه علی و مجتمع تجاری جعفری و همچنین مسجد کمر زرین، بریانی حاج محمود شفاعت، خانه اژه ای ها (خانه هارونیه)، المنت سپاهان و ایستگاه اتوبوس میدان امام علی قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از اماکن دیدنی و تاریخی خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد بازار ریسمان

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  سه شنبه 11 بهمن ماه 1401

  وقتی صحبت از آثار تاریخی ایران می شود، محال است کسی به یاد اصفهان و جاذبه های تاریخی آن نیافتد. اصفهان نیز یکی از شهرهای محبوب ایران است که با معماری زیبا و آثار بی همتای خود دل از هر گردشگری می رباید و شیفتگان تاریخ و فرهنگ و ادب را از چهار گوشه جهان به سمت خود فرا می خواند. جاهای دیدنی اصفهان به قدری زیاد است که برای دیدن آن ها باید بارها و بارها به این شهر سفر کرد. محبوبیت شهر یاد شده نزد گردشگران به اندازه ای است که رزرو بهترین هتل های اصفهان مانند هتل عباسی اصفهان در ایام پرسفر کار بسیار دشواری است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با بازار ریسمان اصفهان که یکی از جاذبه های تماشایی این شهر زیبا است آشنا کنیم. بازار ریسمان در محدوده بازار بزرگ اصفهان و در حریم مسجد جامع قرار دارد. با توجه به آثار و شواهد تاریخی قدمت آن به دوره سلجوقیان می رسد. با اینکه این بازار در طول تاریخ بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته، اما ساختار کنونی آن در اصل متعلق به دوره صفویه بوده و معماری آن بر عهده معماری در عصر صفوی بوده است. این بازار سرپوشیده، ساده و سرشار از سنت است و در آن جلوه های فرهنگ، ادب و تاریخ ایران واصفهان به خوبی نمایان است. در گوشه گوشه این بازار قدیمی کاروانسراها و سراهایی به چشم می خورند که حکایت گر آن هستند که این بازار در گذشته بسیار پررونق و مورد توجه و گذر بازرگانان و تجار متعدد بوده است. جالب است بدانید که گذر زمان باعث نشده که این بازار از تک و تا بیفتد. بازار ریسمان با وجود برخی تغییرات هنوز پررونق و پرتردد است. هر چند برخی حجره ها جای خود را به حجره های جدیدتری داده و کافی شاپ ها جای قهوه خانه ها را گرفته اند، اما حضور گردشگران و مردم اصفهان در آن بسیار ملموس و پررنگ است. اگر کمی تامل کرده و به اطراف نگاهی بیاندازید، می بینید که گردشگران خارجی با دوربین های خود سعی دارند این بازار قدیمی را در عکس هایشان جاودانی کنند. ما ایرانیان نیز که شیفته فرهنگ و هنر ایرانی هستیم با گذر از پیچ و خم های این بازار یاد ایام قدیم را در دل زنده می کنیم و تاریخی را به یاد می آوریم که آثار باشکوهش همچنان در گوشه و کنار این بازار جلوه گری می کند. برای دسترسی به بازار ریسمان اصفهان چندین ورودی وجود دارد که آدرس دو ورودی آن به شرح زیر است: آدرس 1: اصفهان، خیابان عبدالرزاق، خیابان دومناره آدرس 2: اصفهان، خیابان سپه، میدان نقش جهان، بازار قیصریه، بازار ریسمان

  4
 • avatar
  کیان
  چهارشنبه 30 آذر ماه 1401

  بازار ریسمان در محدوده بازار بزرگ اصفهان و در حریم مسجد جامع قرار دارد. با توجه به آثار و شواهد تاریخی قدمت آن به دوره سلجوقیان می رسد. با اینکه این بازار در طول تاریخ بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته، اما ساختار کنونی آن در اصل متعلق به دوره صفویه بوده و معماری آن بر عهده معماری در عصر صفوی بوده است. این بازار سرپوشیده، ساده و سرشار از سنت است و در آن جلوه های فرهنگ، ادب و تاریخ ایران واصفهان به خوبی نمایان است. در گوشه گوشه این بازار قدیمی کاروانسراها و سراهایی به چشم می خورند که حکایت گر آن هستند که این بازار در گذشته بسیار پررونق و مورد توجه و گذر بازرگانان و تجار متعدد بوده است. جالب است بدانید که گذر زمان باعث نشده که این بازار از تک و تا بیفتد. بازار ریسمان با وجود برخی تغییرات هنوز پررونق و پرتردد است. هر چند برخی حجره ها جای خود را به حجره های جدیدتری داده و کافی شاپ ها جای قهوه خانه ها را گرفته اند، اما حضور گردشگران و مردم اصفهان در آن بسیار ملموس و پررنگ است.

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  دوشنبه 13 آذر ماه 1402

  اینجا همون جا بود که آدم کوچیک ها با سکه ها پیدا شد و سپاه دست گذاشت روی همه انها


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده بازار ریسمان واقع شده‌اند:

 • سرای تاریخی منجم
 • بازارچه تاریخی حاج سلیمان
  ولی عصر، شهید مصطفی توتونی، بین سادات و قنادی ها
 • خانه تاریخی حیدر میرزا
  هاتف، نواب حیدر میرزا، گلبهار، شقایق 4
 • کاروانسرای تاریخی نی
  ولی عصر، آیت الله زند کرمانی
 • صفه استاد
  (4.5)
  عبدالرزاق، بازار سنگ تراش ها
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط صالح (شهریار سطح ۶ نشان) در تاریخ دوشنبه 13 فروردین ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی بازار ریسمان اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: دوشنبه 13 فروردین ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد بازار ریسمان در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه بازار ریسمان ندارد.
  neshan logo