info
عکس میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)عکس میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)عکس میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)عکس میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)
category

میدان عتیق امام علی (سبزه میدان) محله گلبهار، اصفهان

مکان دیدنی

درباره‌ی میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)

میدان عتیق یا میدان کهنه، همچنین با نام‌های میدان امام علی شناخته می‌شود. میدان عتیق نام میدانی واقع در مرکز شهر اصفهان است که از احیای سبزه‌میدان (میدان عتیق یا میدان کهنه) با مسجد جامع ایجاد می‌گردد که متشکل از چهار فضای اصلی شامل مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ و قطعات بلافصل پیرامون میدان می‌باشد که فاز اول آن یعنی زیرگذرها به بهره‌برداری رسیده‌است. این میدان شامل زیرگذر و پارکینگ طبقاتی به همراه یک سازه مسطح نسبتاً ذوزنقه شکل است که از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند.فاز دوم میدان در ۳۱ مرداد سال ۱۳۹۲ با حضور مقامات ایران از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به شکل رسمی افتتاح شد. در مراسم افتتاحیه مردمی تمامی هیئت های مذهبی شهر اصفهان حضور داشتند و با مداحی و نورافشانی آسمان به اجرای برنامه پرداختند که آذین‌بندی میدان با علامت‌های آیینی فولادی و طلاکوبی شده ایام محرم و پرچم های افراشته شده دور تا دور میدان و نورپردازی انجام پذیرفت.
منبع: ویکی‌پدیا

میدان عتیق امام علی (سبزه میدان) (مکان دیدنی) در محله گلبهار اصفهان و خیابان عبدالرزاق واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند موزه هنرهای اسلامی و مجتمع تجاری جعفری و همچنین پارکینگ سبزه میدان، امامزداه هارون بن امام موسی بن جعفر الصادق، بریانی حاج محمود شفاعت، حمام شیخ بهایی و مسجد امام علی قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از مکان‌های دیدنی خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  سید مهدی طباطبائی طراح
  سه شنبه 02 فروردین ماه 1401

  سبزه میدان اصفهان یا سبزه میدون اصفهان، میدان امام علی، میدان عتیق و میدان کهنه، نام‌هایی هستند که همگی به یکی از زیباترین نقاط شهر اصفهان اشاره دارند. میدانی تاریخی که در زمان‌های قدیم یکی از مهم‌ترین میادین شهر اصفهان و به نوعی قلب تپنده این شهر بوده و حتی در عکس‌های بسیار زیادی از این شهر می‌توان تصویر این میدان را مشاهده کرد. امروزه نیز میدان کهنه اصفهان به خاطر ارزش تاریخی و همچنین، موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش، یکی از نقاط شلوغ و پر رفت و آمد این شهر بوده و نقش کلیدی در پیوند چهار محور اصلی اصفهان شامل خیابان‌ ولیعصر، هاتف، عبدالرزاق و مسجد جامع دارد. کسانی که با هدف آشنایی با تاریخ جذاب اصفهان پس از رزرو بلیط هواپیما به این شهر سفر می‌کنند حتما باید در طول سفر خود، سری به میدان کهنه بزنند. میدان کهنه اصفهان نقطه تلاقی چهار محور اصلی این شهر است. این میدان که از چهار فضای مختلف یعنی میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، پارکینگ و مجموعه زیرگذرها تشکیل شده، در سالیان اخیر جزو مکان‌های پربازدید گردشگران بوده است. نورپردازی فواره‌ها در میدان کهنه اصفهان، سازه ذوزنقه‌ای، دست فروش‌های پر تعداد آن و فضایی که یادگار گذشته‌های دور است، همه گردشگران به تماشای این میدان ترغیب می‌کنند. جالب است بدانید که زیرگذر میدان کهنه اصفهان با وصل کردن مسجد جامع به بنای هارونیه، کاروانسرای کاسه گران و بازار اصفهان نقش بسیار پر رنگی در این شهر ایفا می‌کند. ناگفته نماند که محور بازار، کوچه هارونیه، بازار قیصریه و ارگ سلطنتی نیز از دیگر عناصر مهم و جالب توجه میدان کهنه اصفهان محسوب می‌شوند

  14
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 05 فروردین ماه 1400

  خود میدان بسیار بزرگ زیباست زیر میدان پارکینگ و همچنین یک شعبه فروشگاه رفاه بزرگ وجود دارد. بازار بزرگی دارد اکثرا مغازه ها پوشاک فروشی و عطاری میباشند قیمت اجناس نسبتا مناسب است مخصوصا قیمت کت و شلوار بسیار مناسب است. مسجد جامع اصفهان نیز از همین میدان راه دارد.

  12
 • avatar
  مهدی رستمی
  دوشنبه 25 مهر ماه 1401

  متاسفانه هیچ استفاده ای از اینجا نمیشه،مغازه ها که ۸۰ درصدش خالیه،ساعت ۸ شب به بعد آدم وحشت میکنه بره اونجا،مدیریتش بسیار ضعیفه

  7
 • avatar
  شیروانی پور فیل آبادی
  جمعه 15 بهمن ماه 1400

  میدان امام علی(ع)، نام میدانی واقع در مرکز شهر اصفهان است که در گذشته به نام های میدان عتیق، سبزه‌ میدان یا میدان کهنه یاد می شد.این میدان متشکل از چهار فضای اصلی شامل مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ و قطعات بلافصل پیرامون میدان می‌باشد که فاز اول آن یعنی زیرگذرها به بهره برداری رسیده‌است. این میدان شامل زیرگذر و پارکینگ طبقاتی به همراه یک سازه مسطح نسبتا ذوزنقه شکل است که از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند. میدان امام علی(ع) (میدان عتیق) اصفهان یا همان سبزه میدان، زمانی مهم ترین میدان اصفهان بود. اما نقش جهان، کسبه را به سوی خود خواند و عتیق، کهنه میدان نام گرفت. میدان امام علی(ع) هنوز هم یکی از میادین مهم اصفهان محسوب می شود. امروزه اگرچه آن را به نام کهنه میدان یا سبزه میدان می شناسند، اما روزی این میدان با وسعتی قریب به دو برابر آن چه امروز دیده می شود، میدان اصلی شهر اصفهان بود. بر اساس اسناد موجود میدان امام علی(ع) اصفهان پیش از صفویه و در دوران سلجوقیان، میدان و مرکز اصلی شهر اصفهان محسوب می شده است. زمانی که شاه عباس صفوی میدان نقش جهان را می سازد، این میدان به مرور آن همه اعتبار خود را از دست می دهد و عمده کاسبی ها به طرف میدان نقش جهان کشیده می شود. این موضوع به مرور زمان باعث می شود میدان امام علی(ع) از یادها برود و فضاهایی که روزگاری محدوده میدان محسوب می شدند دچار ساخت و ساز شود. میدان امام علی(ع) یا میدان عتیق امروزه به علت قرار گرفتن در چهار محور اصلی شهر اصفهان یعنی خیابان ولی عصر، هاتف، عبدالرزاق و مسجد جامع هنوز یکی از مناطق مهم و پر رفت و آمد شهر اصفهان محسوب می شود. بازار زغال فروش ها که امروز به این نام شناخته شده، زمان سلجوقیان هسته اصلی میدان عتیق بوده است. کاسه گران و کاروانسرای خیار دوران صفویان برای این که سطح میدان از ارتفاع شیبی که دارد خارج شود، دو بنای دیگر به فضای میدان آن زمان افزودند که یکی از آن ها مدرسه کاسه گران و دیگری کاروانسرای خیار است. مدرسه کاسه گران هم یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند دوران صفویه و در فهرست میراث فرهنگی نیز به ثبت رسیده است. این مدرسه تاریخی کاشی کاری های ظریفی دارد که نمونه های آن را در بناهای اسلامی این دوره و دوران قبل از آن می توان مشاهده کرد. مسجد جامع اصفهان در طرح احیای میدان عامام علی(ع) یکی از اضلاع این میدان ذوزنقه شکل خواهد بود. این بخش که در قسمت شمالی میدان واقع می شود به "جلوخان" شهرت دارد و طی طرح تمامی ساختارهای شبه تاریخی که بین ۱۵ سال گذشته تاکنون در مقابل مسجد ساخته شده از بین می رود و جلوخان میدان به سبک تاریخی بازسازی می شود. مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و فضاهای چندمنظوره زیر میدان و فضای چندمنظوره علامه مجلسی، پروژه های پیرامون میدان، موزه امام علی(ع)، دانشگاه علوم و حدیث معارف قرآن كریم، پروژه های مرمتی و پروژه های خدمات عمومی از عناصر محدوده این طرح می باشند میدان عتیق یامیدان کهنه در زمان سلجوقیان ساخته شده واز این میدان یک راه زیر زمینی تا قلعه تبرک ساخته شده بوده است .

  6
 • avatar
  داريوش حسینی طلاوری
  یکشنبه 26 فروردین ماه 1403

  میدان عتیق یا میدان کهنه، که همچنین با نام میدان امام علی شناخته می‌شود. نام میدانی واقع در مرکز شهر اصفهان است که از احیای سبزه‌میدان (میدان عتیق یا میدان کهنه با مسجد جامع ایجاد می‌گردد که متشکل از چهار فضای اصلی شامل مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ و قطعات بلافصل پیرامون میدان می‌باشد که فاز اول آن یعنی زیرگذرها به بهره‌برداری رسیده‌است. این میدان شامل زیرگذر و پارکینگ طبقاتی به همراه یک سازه مسطح نسبتاً ذوزنقه شکل است که از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند .

  3
 • avatar
  کاربر نشان
  سه شنبه 22 فروردین ماه 1402

  سلام فردا در تایخ ۲۳فروردین۱۴۰۲ سبزه میدان بازه یانه ؟ کسی میدونه؟ لطفا اگر کسی میدونه بهم بگه 🙏

  3
 • avatar
  علی تنکابنی
  یکشنبه 15 اسفند ماه 1400

  میدان عتیق یا میدان کهنه، که همچنین با نام‌ میدان امام علی (ع) شناخته می‌شود. نام میدانی واقع در مرکز شهر اصفهان است که از احیای سبزه‌ میدان (میدان عتیق یا میدان کهنه) با مسجد جامع ایجاد می‌گردد که متشکل از چهار فضای اصلی شامل مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ و قطعات بلافصل پیرامون میدان می‌باشد که فاز اول آن یعنی زیرگذرها به بهره‌برداری رسیده‌ است. این میدان شامل زیرگذر و پارکینگ طبقاتی به همراه یک سازه مسطح نسبتاً ذوزنقه شکل است که از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند. فاز اول این پروژه عظیم شامل زیرگذر های چهار خیابان و یک میدان ترافیکی در سال ۱۳۸۸ به مدیریت سعید کورنگ بهشتی آغاز و ظرف ۱۳ ماه با اجرای بالغ بر ۲۲۰۰۰ متر مربع پل سازی به اتمام رسید و فاز دوم میدان در ۳۱ مرداد سال ۱۳۹۲ با حضور مقامات ایران از جمله رئیس وقت مجلس شورای اسلامی به شکل رسمی افتتاح شد این میدان که در گذشته با نام عتیق خوانده می‌شد، زمانی مهم‌ترین میدان اصفهان بود. اما میدان نقش جهان، کسبه را به سوی خود خواند و عتیق، کهنه میدان نام گرفت. میدان عتیق اصفهان هنوز هم یکی از میادین مهم اصفهان محسوب می‌شود. امروزه اگرچه آن را به نام کهنه میدان یا سبزه میدان می‌شناسند، اما روزی این میدان با وسعتی قریب به دو برابر آنچه امروز دیده می‌شود، میدان اصلی شهر اصفهان بود. بر اساس اسناد موجود میدان عتیق اصفهان پیش از صفویه و در دوران سلجوقیان، میدان اصلی و مرکز اصلی شهر اصفهان محسوب می‌شده‌ است. زمانی که شاه عباس صفوی میدان نقش جهان را می‌سازد، این میدان به مرور آن همه اعتبار خود را از دست می‌دهد و عمده کاسبی‌ها به طرف میدان نقش جهان کشیده می‌شود. این موضوع به مرور زمان باعث می‌شود میدان عتیق از یادها برود و فضاهایی که روزگاری محدوده میدان محسوب می‌شدند دچار ساخت و ساز شود. میدان عتیق امروز به علت قرار گرفتن در چهار محور اصلی شهر اصفهان یعنی خیابان ولی عصر، هاتف، عبدالرزاق و مسجدجامع هنوز یکی از مناطق مهم و پر رفت و آمد شهر اصفهان محسوب می‌شود. بازار زغال فروش‌ها که امروز به این نام شناخته شده، زمان سلجوقیان هسته اصلی میدان عتیق بوده و امروزه مرکز تجمع افرادی با شغل‌های کاذب از قبیل فروش لباس‌های دست دوم و زغال شده‌ است

  3
 • avatar
  کریمی
  جمعه 17 فروردین ماه 1403

  مکان بسیار با قدمت که زیر خاکش پراز آثار تاریخی و باستانی است شاید قدیمیترین نقطه ی اصفهان همینجا باشد

  2
 • avatar
  رضا
  پنجشنبه 21 دی ماه 1402

  سبزه میدان اصفهان یا میدان امام علی اصفهان، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین میدان‌های شهر اصفهان است و با توجه به موقعیت قرارگیری، یکی از پرترددترین نقاط شهر نیز به حساب می‌آید. سبزه میدان اصفهان یا میدان کهنه یکی از آثار تاریخی شهر اصفهان است که به‌واسطه منظره شبانه و ترکیب فواره‌های خروشان حوضچه با نورپردازی محوطه، مکان دل‌نشینی برای شب‌گردی و لوکیشن عکاسی به شمار می‌رود. این جاذبه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع اصفهان، زیرگذرها، پارکینگ و مغازه‌ها و حجره‌های اطراف میدان را در دل خود دارد. در سفر به سبزه میدان اصفهان، از خرید سوغات شهر اصفهان نظیر صنایع دستی، خوراکی‌های شیرین و هوس‌انگیز غافل نشوید. همچنین گردشگران می‌توانند علاوه بر میدان عتیق، از جاذبه‌های دیگر حومه آن، همچون مسجد جامع، خانه هارونیه، مدرسه کاسه گران و بازار اصفهان دیدن کنند. سبزه میدان اصفهان یا میدان عتیق امروزه با نام‌های کهنه میدان یا میدان امام علی اصفهان نیز شناخته می‌شود. این میدان با سازه‌ای ذوزنقه‌ای شکل، یکی از جاهای دیدنی اصفهان به حساب می‌آید. اطراف میدان با ساختمان‌های دو طبقه محصور شده است. همچنین با توجه به قرارگیری در چهار محور اصلی شهر یعنی خیابان‌های ولیعصر، هاتف، عبدالرزاق، مجلسی و مسجد جامع، این میدان یکی از پرترددترین، شلوغ‌ترین و کلیدی‌ترین نقاط شهر اصفهان است. میدان عتیق مجموعه‌ای از میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع اصفهان، زیرگذرها، پارکینگ و مغازه‌ها و حجره‌های اطراف میدان است. این میدان از یک سمت مسجد جامع را به خانه هارونیه و از سویی دیگر مدرسه، کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان را به یکدیگر متصل می‌کند.

  2
 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه 1402

  واقعا زیباست🌏🌐🌎

  2
 • avatar
  مسافر
  چهارشنبه 09 فروردین ماه 1402

  معرفی کوتاه میدان عتیق اصفهان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است. میدان عتیق یا میدان کهنه یا سبزه میدان که امروزه با نام میدان امام علی شناخته می شود، جاذبه ای تاریخی در مرکز شهر اصفهان است که چهار فضای اصلی شامل مجموعه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ و پیرامون میدان را دربرمی گیرد. میدان عتیق از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه متصل می کند و از سوی دیگر موجب ارتباط مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان می شود.  ساخت این مکان به دوران سلجوقیان باز می گردد و در دوران گذشته رونق بسیاری داشته است؛ اما با ساخت میدان نقش جهان، کم کم فروشندگان از عتیق رفتند و این میدان از رونق افتاد. این روزها میدان عتیق به همت مسئولان بازسازی شده و به عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند مورد بازدید قرار می گیرد. بازاری نیز در آن دایر است تا اینجا بیش از پیش به حال و روز گذشته هایش باز گردد. همچنین خوب است بدانید امامزاده هارون بن علی از نوادگان امام حسن (ع) در اطراف این جاذبه دیدنی اصفهان قرار دارد.

  2
 • avatar
  پسر خوب
  شنبه 27 اسفند ماه 1401

  اصفهان روز بارانیش زیباست🤩

  2
 • avatar
  𝑴𝒐𝒔𝒕𝒂𝒇𝒂
  پنجشنبه 04 خرداد ماه 1402

  میدان کهنه اصفهان یا میدان عتیق یا سبزه میدان نصف جهان، یکی از جاهای دیدنی اصفهان بوده و امروز به نام میدان امام علی علیه السلام شناخته می‌شود. روزگار امروزی این میدان مثل روزگار سلجوقی، خوش نیست و رونقش قابل قیاس با رونق میدان نقش جهان نیست. میدان کهنه اصفهانی‌ها، در مرکز این شهر قرار گرفته و چهار فضای اصلی شامل میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع اصفهان، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ میدان را شامل می‌شود. میدان کهنه اصفهان، مسجد جامع اصفهان را که یکی از آثار ملی ایران است، به بنای هارونیه متصل کرده و از سویی دیگر، ارتباط مدرسه و کاروانسرای کاسه گران و بازار بزرگ اصفهان را فراهم نموده استساخت میدان عتیق به عصر سلجوقیان باز می‌گردد. هر وقت صحبت از عهد سلجوقی می‌کنیم، به یاد خواجه نظام الملک طوسی، وزیر معروف درباره سلجوقیان می‌افتیم که امیرکبیر عصر سلجوقی بود. در عصر سلجوقیان، میدان کهنه یا میدان عتیق اصفهان، رونق زیادی داشت و محل کسب و کار و خرید و فروش اجناس آن روزگاران محسوب می‌شد. وقتی میدان نقش جهان، نماد معماری و قلب گردشگری نصف جهان، ساخته شد، فعالان کسب و کار، از میدان عتیق کوچ کردند و به اطراف میدان نقش جهان رفتند. لذا میدان عتیق، آن رونق سابق را پیدا نکرد. البته امروزه به همت مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، بازسازی میدان عتیق در دستور کار قرار گرفته و به عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند، مورد بازدید توریست‌های داخلی و بین المللی اصفهان قرار می‌گیرد. امروزه بازاری هم در میدان عتیق در دسترس است. امامزاده هارون بن علی از نوادگان دوم امام شیعیان، امام حسن علیه السلام در اطراف این جاذبه دیدنی و تاریخی نصف جهان قرار دارد. آنچه بازدید از میدان عتیق اصفهان را مثل میدان نقش جهان، پر اهمیت می‌کند، نورپردازی و معماری منظر شبانه این میدان است که ترکیب فواره‌های خروشان و نورپردازی، فضای دل انگیزی را برای شب گردی در نصف جهان فراهم کرده و لوکیشن خوبی برای عکاسان نیز به شمار می‌رود.

  2
 • avatar
  کیان
  چهارشنبه 30 آذر ماه 1401

  محلات مسکونی مجاور آن و همینطور مسجد جامع جزء قدیمی ترین مراکز سکونتگاهی اصفهان به شمار می‌آیند. میدان عتیق با قدمتی 800 ساله نام میدانی واقع در مرکز شهر اصفهان است که بنای اصلی آن متعلق به دورۀ سلجوقی است. جالب است بدانید قدمت این میدان خیلی بیشتر از میدان نقش جهان است و قبل از آن میدان اصلی شهر بوده است .

  2
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 08 مهر ماه 1401

  میدان امام علی ع یکی از زیبا ترین مکان های اصفهان است.

  2
 • avatar
  MAMAD GLADIATOR
  شنبه 12 آذر ماه 1401

  دارای تاریخ و فرهنگ و تمدن و قدمت زیاد دوران اسلام

  2
 • avatar
  emad2540
  دوشنبه 28 آذر ماه 1401

  با صفا و عالی برای گردشگری

  2
 • avatar
  F@rshid
  جمعه 04 اسفند ماه 1402

  میدانی زیبا شلوغ پرازهیاهو متصل به بازارچه سرپوشیده قدیمی سبزه میدان

  1
 • avatar
  자이나브
  شنبه 10 تیر ماه 1402

  «میدانی زیبا و قدیمی در نصف جهان»

  1
 • avatar
  ابوالفضل تک
  پنجشنبه 07 مهر ماه 1401

  عالییییییییی

  1
 • avatar
  𝐴𝑏𝑜𝑙𝑓𝑎𝑧𝑙
  سه شنبه 28 فروردین ماه 1403

  میدان بسیار زیبا و خوبی بود

 • avatar
  محسن علی بابا
  چهارشنبه 09 اسفند ماه 1402

  سبزه میدان اصفهان یا میدان امام علی اصفهان، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین میدان‌های شهر اصفهان است و با توجه به موقعیت قرارگیری، یکی از پرترددترین نقاط شهر نیز به حساب می‌آید. سبزه میدان اصفهان یا میدان کهنه یکی از آثار تاریخی شهر اصفهان است که به‌واسطه منظره شبانه و ترکیب فواره‌های خروشان حوضچه با نورپردازی محوطه، مکان دل‌نشینی برای شب‌گردی و لوکیشن عکاسی به شمار می‌رود. این جاذبه میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع اصفهان، زیرگذرها، پارکینگ و مغازه‌ها و حجره‌های اطراف میدان را در دل خود دارد. در سفر به سبزه میدان اصفهان، از خرید سوغات شهر اصفهان نظیر صنایع دستی، خوراکی‌های شیرین و هوس‌انگیز غافل نشوید. همچنین گردشگران می‌توانند علاوه بر میدان عتیق، از جاذبه‌های دیگر حومه آن، همچون مسجد جامع، خانه هارونیه، مدرسه کاسه گران و بازار اصفهان دیدن کنند.

 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 22 شهریور ماه 1402

  سبزه میدان واقعا حس و حال خوبی داره و وقتی میری حس میکنی چند سال برگشتی قدیم وقعا حس خوبیه بسیار زیبا و قدیمی

 • avatar
  meysam
  دوشنبه 15 اسفند ماه 1401

  قدیمیش بهتر بود

 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 16 تیر ماه 1402

  عالی

 • avatar
  SM
  جمعه 27 خرداد ماه 1401

  میدان فعلی، آن میدان عتیق تاریخی پیش از صفوی اصفهان نیست در حالی که میدان امام که همان بنای واقعی عصر صفوی خود را حفظ کرده است. شایان ذکر است که میدان عتیق فعلی به تازگی با همت شهرداری اصفهان و با معماری سنتی در محل تفریبی همان میدان عتیق کهن ایجاد شده است. اما معماری سنتی آن نباید این تصور را ایجاد کند که قدمت آن با میدان امام قابل مقایسه است. با این وجود الگو برداری زیادی از شکل میدان امام صورت گرفته است و سعی شده محیطی جذاب و چشم نواز ایجاد شود که چندین بنای تاریخی را به هم متصل می کند.

 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 11 خرداد ماه 1401

  عالی

 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه 1401

  در موقع عید این مکان جشنهای زیبایی میگیرند

 • avatar
  کارشناس ارشد نشان
  شنبه 30 بهمن ماه 1400

  فروشگاه زیر گذر میدان امام علی از سمت خیابان عبدالرزاق می باشد و خلوت و تقریبا کامل میباشد

 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 30 بهمن ماه 1400

  عالی

 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 18 دی ماه 1400

  سلام میدان بازسازی شده سلجوقی است قدمت بیشتر میدان نقش جهان است

 • avatar
  Kamal
  سه شنبه 07 دی ماه 1400

  اجناس با تخفیف

 • avatar
  کاربر نشان
  سه شنبه 18 بهمن ماه 1401

  از نظر من بهترین جای اصفهان عالیه

 • avatar
  Dr. Who
  دوشنبه 31 مرداد ماه 1401

  سبزه میدان اصفهان که نام امروزی آن میدان امام علی است، با نام‌های تاریخی میدان عتیق و میدان کهنه نیز شناخته می‌شود. با زیرگذر، پارکینگ طبقاتی و یک سازه مسطح نسبتاً ذوزنقه‌ای شکل، سبزه میدان در نزدیکی تعدادی از مکان های دیدنی اصفهان قرار دارد و از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند. سبزه میدان که در گذشته با نام عتیق خوانده می‌شد، زمانی مهم‌ترین میدان اصفهان به شمار می‌رفت. اما با پیدایش میدان نقش جهان و هجوم کسبه به سمت آن، میدان عتیق، کهنه میدان نام گرفت. با قرار گرفتن در چهار محور اصلی شهر اصفهان یعنی خیابان ولی عصر، هاتف، عبدالرزاق و مسجدجامع، سبزه میدان هنوز یکی از مناطق مهم و پر رفت و آمد شهر اصفهان محسوب می‌شود.


آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط دمیرچیان (شهریار سطح ۴ نشان) در تاریخ سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی میدان عتیق امام علی (سبزه میدان) اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

آخرین بروزرسانی: سه شنبه 28 فروردین ماه 1403
کاربر گرامی،
اطلاعات درج‌شده در مورد میدان عتیق امام علی (سبزه میدان) در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه میدان عتیق امام علی (سبزه میدان) ندارد.
neshan logo