info
عکس حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)عکس حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)عکس حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)عکس حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)
category

حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) محله شاهچراغ - آستانه، شیراز

حرم

درباره‌ی حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)

حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) (حرم) در محله شاهچراغ - آستانه شیراز واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند شهربازی و خانه بازی ایران پارک، مدرسه خان، موزه شاهچراغ و بازار حاجی و همچنین رستوران میلاد، شبستان امام خمینی، سقاخانه شاهچراغ، پارکینگ روباز غربی و مجتمع تجاری اداری بین الحرمین قرار گرفته است.نظرات کاربران در مورد حرم احمد بن موسی (شاهچراغ)

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  شیروانی پور فیل آبادی
  چهارشنبه 04 اسفند ماه 1400

  شاهچراغ، آرامگاه حضرت میرسید احمد فرزند امام موسی کاظم (ع) معروف به سیدالسادات است که نظر هر گردشگری را که از تور شیراز استفاده می‌کند را به سوی خود جلب می‌کند. احمد بن موسی (ع) می‌خواست برای همراهی برادرش امام رضا (ع) به خراسان سفر کند اما در راه به وسیله ماموران مامون، خلیفه وقت در شیراز به شهادت رسید. بنای حرم مطهر شاهچراغ مربوط به دوره اتابکان یعنی سده ششم هجری قمری است و کاشی‌های گنبد و بارگاهش بی‌نظیر و مثال‌زدنی است. اولین ایوان این آستانه مقدس در دوران علاالدوله قاجار ساخته شده است و اولین بنای حرم مطهر نیز به دوره عضدالدوله دیلمی از سلاطین آل بویه نسبت می‌دهند. صحن مرکزی این بنا که چهارده هزار متر مربع وسعت دارد مستطیلی با 162 غرفه است. رواق‌ها با آجر و کاشی تزئین شده‌اند و نرده‌های چوبی آن به سبک سنتی ساخته و نصب شده است. ضریح اولیه حرم شاهچراغ شیراز در زمان فتحعلی شاه با نقره ساخته شده بود و ضریح کنونی نیز در سال 1382 از نقره ساخته شده است. گنبد کنونی بنا نیز با اسکله فلزی روی پایه‌های گنبد قبلی ساخته شده و با کاشی کاری‌های ظریفش یکی از زیباترین گنبدهای ایران به شمار می‌رود. گلدسته‎ها به شکل قرینه در دو طرف ایوان مطهر ساخته شده و در آن از رنگ‌های طبیعی استفاده شده است. موزه آستان مقدس شاهچراغ با وسعت 1100 متر مربع در دو طبقه حدود چهار هزار شیء با ارزش تاریخی، فرهنگی و مذهبی را در دل خود جای داده است. آرامگاه شاهچراغ در حال حاضر در نظر شیرازی‌ها و مردم ایران احترام زیادی دارد و مردم برای تبرک و توسل به زیارتش می‌روند. تاشی خاتون، مادر شاه ابواسحاق، در جوار این بقعه بزرگ، مدرسه و زاویه‌ای ساخته ‌است که در آن به اطعام مسافران می‌پردازند و عده‌ای از قاریان پیوسته بر سر تربت امامزاده، قرآن می‌خوانند شب‌های دوشنبه، خاتون به زیارت آرامگاه می‌آید و در آن شب قضات و فقها و سادات شیراز نیز حاضر می‌شوند. این جمعیت در بقعه جمع می‌شوند و با آهنگ خوش به قرائت قرآن مشغول می‌شوند. خوراک و میوه به مردم داده می‌شود و پس از صرف طعام، واعظ، بالای منبر می‌رود و تمام این کارها در بین نماز عصر و شام انجام می‌گیرد. حرم مطهر شاهچراغ شیراز برای مسلمانان بویژه شیعیان اهمیت و جایگاه خاصی دارد

  24
 • avatar
  🦋قلب💞 آرام،حریم کبریا🦋
  یکشنبه 20 فروردین ماه 1402

  آقاجان زیارتت را از ما دریغ نفرما 🤲

  13
 • avatar
  حسین
  پنجشنبه 30 فروردین ماه 1403

  شاهچراغ، منسوب به احمد بن موسی کاظم، پسر ارشد امام موسی کاظم (ع) و همچنین محمد بن موسی، برادر امام علی بن موسی الرضا است. داستان این بزرگان و شیراز بدین شرح است که آن‌ها برای کمک رسانی به برادر خود، امام رضا (ع) راهی خراسان شده بودند اما وقتی خبر شهادت حضرت به گوش آن‌ها می‌رسد، تصمیم می‌گیرند مدتی را به‌طور مخفیانه در منزل یاران خود در شیراز به‌سر ببرند. مامون، قاتل امام رضا و حاکم حکومت عباسی، از این ماجرا خبردار می‌شود و دستور می‌دهد که هردوی آن‌ها را به قتل برسانند. هر دو بزرگوار نیز در شیراز خاک‌سپاری می‌شوند. عکسهایی از حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)

  12
 • avatar
  محوری
  جمعه 25 فروردین ماه 1402

  خدارو شکر زیارت نصیبمون شد. امنیت هم برقرار بود

  10
 • avatar
  دهکده رنگها
  پنجشنبه 26 مرداد ماه 1402

  در مورد نام‌گذاری وی به شاه‌چراغ روایتی است، آن روایت این‌گونه است که، در زمان عضدالدوله دیلمی پیرزنی نزد او رفت و اظهار داشت شب‌ها بر روی تپهٔ نزدیک منزل من چراغی روشن دیده می‌شود و چون نزدیک می‌دوم اثری نمی‌بینم. عضدالدوله ماجرا را با اطرافیان در میان گذاشت. آنان گفتند: شاید پیرزن به امید دستیابی به مال و منال چنین اظهاراتی کرده‌است. شاه متقاعد نشد و شبی به خانهٔ پیرزن رفت و آنجا خوابید. زن نیکوکار به محض آن که نور را دید به بالین شاه حضور یافت و سه بار گفت: «شاه‌چراغ». عضدالدوله بیدار شد و به طرف چراغ رفت ولی خاموش شد و چون بازگشت، نور را دید. این عمل هفت بار تکرار شد. روز بعد، دستور داد تپه را حفر کردند. به هنگام حفر به سردابی رسیدند که جسدی روی تختی بود. شاه، شیخ عفیف الدین، عالم و زاهد آن عصر در فارس را در جریان گذاشت. او در همان شب در خواب دید به زیارت قبر امامزاده احمد بن موسی الکاظم رفته‌است. عضدالدوله روزی را تعطیل عمومی کرد و بر آن سرداب بنای باشکوهی بنا نهاد

  9
 • avatar
  دوربین شهر 📸
  سه شنبه 24 خرداد ماه 1401

  سربازتم آقا

  9
 • avatar
  بزرگ خاندان ایران منش
  چهارشنبه 25 مرداد ماه 1402

  درود برشما سلام ایرانمنش هستم بچه کرمان یاحق بهترین خاطرات زندگیم اینجاس

  8
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 04 فروردین ماه 1402

  السلام علیک یا احمدبن موسی یا شاه چراغ (ع)

  8
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 12 فروردین ماه 1402

  واقعاً جایی دیدنی و زیبا است ♥️

  8
 • avatar
  Kianoosh2020
  سه شنبه 17 مرداد ماه 1402

  حرم عشق . . . . . حرم آرامش . . . .

  7
 • avatar
  zahra
  پنجشنبه 09 فروردین ماه 1403

  حرم حضرت احمد بن موسی ع فضای صمیمی و قدیمی از زیارت رو برامون تداعی میکنه ، بازار شاهچراغ نزدیک حرم هست و قیمتهاش خوبه .

  6
 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 06 اسفند ماه 1402

  سلام و عرض ادب خدمت مردم خوب شیراز و عرض سلام ویژه دارم خدمت برادر امام رضا احمد بن موسی (ع) شاه چراغ شاه چراغ شیراز میزبان «میر سید احمد»، پسر امام موسی کاظم، برادر امام رضا (ع) ملقب به شاهچراغ است. آرامگاه شاهچراغ در سده‌ ششم هجری قمری و در دوران اتابکان فارس ساخته شد؛ اما بعدها در زلزله‌ شیراز ویران شد و اهالی دوباره شروع به ساخت این بارگاه کردند. مردم شیراز به این آرامگاه ارادت خاصی دارند و برای زیارت و گرفتن حاجت به آرامگاه شاه‌چراغ می‌آیند. گنبد و بارگاه این حرم مزین به کاشی‌کاری‌های زیبا، آینه‌کاری و انواع خطوط زیبای عربی و فارسی است. از طریق دو در واقع در جنوب و شمال آرامگاه، می‌توانید وارد حیاط بزرگ حرم شوید و حوض و درخت‌های اطراف آن را ببینید که به حیاط صفا بخشیده است. دو در فرعی نیز به بازار حاجی و مسجد جامع عتیق باز می‌شود. آرامگاه شاه‌چراغ در نزدیکی میدان احمدی شیراز واقع شده است.

  6
 • avatar
  داریوش
  جمعه 08 دی ماه 1402

  مردم شیراز به این آرامگاه ارادت خاصی دارند و برای زیارت و گرفتن حاجت به آرامگاه شاه‌چراغ می‌آیند. گنبد و بارگاه این حرم مزین به کاشی‌کاری‌های زیبا، آینه‌کاری و انواع خطوط زیبای عربی و فارسی است. از طریق دو در واقع در جنوب و شمال آرامگاه، می‌توانید وارد حیاط بزرگ حرم شوید و حوض و درخت‌های اطراف آن را ببینید که به حیاط صفا بخشیده است. دو در فرعی نیز به بازار حاجی و مسجد جامع عتیق باز می‌شود. آرامگاه شاه‌چراغ در نزدیکی میدان احمدی شیراز واقع شده است.

  6
 • avatar
  ایمان سهراب پور
  چهارشنبه 22 آذر ماه 1402

  عاشق نورپردازی و آیینه کاری ها و معماری اینجا، و فضای روحانی اینجا هستم از کودکی

  6
 • avatar
  سلام فرمانده
  شنبه 11 شهریور ماه 1402

  واقعا حرم با صفایی داره .رفتم زیارت خلوت بود و صمیمی .محیط حیاطش آرامش بخشه.خدا للنت کنه داعش رو که این محیط امن رو نا امن کردند....

  6
 • avatar
  سارا رضائی
  پنجشنبه 09 شهریور ماه 1402

  حرم حضرت شاهچراغ سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در شیراز اگر به شیراز سفر کردید زیارت و بازدید از این بارگاه ملکوتی حضرت احمدبن موسی را از دست ندهید

  6
 • avatar
  Ali
  چهارشنبه 17 خرداد ماه 1402

  مکانی معنوی و آرام مخصوصا غروب ها که زیباتر است

  6
 • avatar
  کاربر نشان
  دوشنبه 17 مرداد ماه 1401

  عالی است حرم حضرت احمد بن موسی من هر وقت که میام شیراز میرم

  6
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 05 فروردین ماه 1402

  سال تحویل نوروز 1402. حرم حضرت شاه‌چراغ🙏🍀

  6
 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 02 فروردین ماه 1402

  بسیار زیبا و دیدنی حتما دیدن کنید وزیارت کنید

  6
 • avatar
  مسافر
  چهارشنبه 24 اسفند ماه 1401

  آرامشی که در حرم شاهچراغ به من دست میده را هیچ جا ندارم . اسلام علیک یا احمد بن موسی کاظم

  6
 • avatar
  as
  چهارشنبه 16 فروردین ماه 1402

  حرم اهل بیت در شیراز محل شهادت هموطنانمان به دست تروریست تکفیری

  6
 • avatar
  medal
  شنبه 04 فروردین ماه 1403

  سلام تقدیم به دوستان،انشاالله که شما هم مشرف بشید🤲🤲

  5
 • avatar
  محمدصادق۱۰۵۸
  شنبه 28 مرداد ماه 1402

  حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام از زوایای مختلف در روز و شب

  5
 • avatar
  HedFa
  پنجشنبه 30 تیر ماه 1401

  مکان زیارتی بسیار با صفا با خادمان خوش برخورد و فضایی آرامبخش واقعا ارزش زیادی برای بازدید داره

  5
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 26 اسفند ماه 1401

  آخرین بار ماه عسل اومدم حالا بعد ازشش سال قسمت شد

  5
 • avatar
  F
  پنجشنبه 10 فروردین ماه 1402

  آرامگاه حضرت شاهچراغ (ع) که در سال ۱۳۲۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، یکی از مقاصد مذهبی و جاهای دیدنی استان فارس است که جایگاه ویژه‌ای بین ایرانی‌ها دارد؛ چراکه ایشان برادر امام رضا (ع) هستند و از طرفی آرامگاه آن بزرگوار در شهر تاریخی شیراز قرار دارد. علاوه بر این، زیارتگاه مذکور از لحاظ هنر و معماری اسلامی و ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ به‌طوری که هنر آینه‌کاری و کاشی‌کاری آن، فضایی بسیار زیبا و روحانی خلق کرده است. سبک معماری حرم مطهر برگرفته از سبک آذری است که در زمان ایلخانی رواج داشت. آینه‌های ریز رنگی و انواع خط‌های زیبای فارسی و عربی در نمای اطراف آینه‌ها و کاشی‌ها، برای هر بیننده‌ای جذابیت دارد.

  5
 • avatar
  amir
  دوشنبه 07 فروردین ماه 1402

  بهترین مکان ممکن برای رسیدن به نیروی برتر

  5
 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 01 آبان ماه 1401

  ان شاءالله که نصیب همه بشه🤲

  5
 • avatar
  یونس
  دوشنبه 14 فروردین ماه 1402

  قبور شهدای حادثه تروریستی شیراز

  5
 • avatar
  آرین
  پنجشنبه 19 مرداد ماه 1402

  یکی از زیبایی های شیراز این است که همه گونه جاذبه ای در آن وجود دارد. تاریخی ، مذهبی ، طبیعی و فرهنگی. حرم شاهچراغ نیز از اماکن زیارتی و زیبای شیراز محسوب می شود که بازدید از آن خالی از لطف نیست و برای هر مسلمان واجب است.

  4
 • avatar
  yazdan
  دوشنبه 16 مرداد ماه 1402

  با ســـــــلام آرامش خاص خودش رو داره جای خوب و با صفا

  4
 • avatar
  اکبری
  پنجشنبه 19 مرداد ماه 1402

  مگه میشه شیراز بیای و به حرم احمد بن موسی (ع) رفته و زیارت نکنی واقعا جای با صفای هس

  4
 • avatar
  sh
  سه شنبه 24 مرداد ماه 1402

  این حرم بسیار زیبا است در کنار امامزاده احمد ابن موسی

  4
 • avatar
  مقداد
  سه شنبه 03 مرداد ماه 1402

  سلام بر ولی نعمت شهر شیراز

  4
 • avatar
  محمد آلبوغبیش
  جمعه 22 مهر ماه 1401

  یادش به خیر عجب زیارتی بود

  4
 • avatar
  محمدرضا
  شنبه 16 مهر ماه 1401

  برترین مکان مذهبی شهر شیراز

  4
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 03 فروردین ماه 1403

  شهر گُل و بلبل شهر فوق العاده زیبای شیراز حرم احمد بن موسی (ع)

  3
 • avatar
  آرمان
  چهارشنبه 09 اسفند ماه 1402

  مکانی با آرامش بسیار بالا نایت الزیازه همه دوستان بودن به یاد شهید آرمان و شهید روح الله

  3
 • avatar
  عاشق ایران زمین
  جمعه 29 دی ماه 1402

  حرم مطهرحضرات شاهچراغ احمدبن موسی ومحمدبن موسی(ع)نائب الزیاره شمابودم

  3
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 02 آذر ماه 1402

  #آرامش💚💚💚

  3
 • avatar
  بنیامین
  چهارشنبه 08 آذر ماه 1402

  نائب الزیاره همه هستم حرم شاه چراغ علیه السلام

  3
 • avatar
  ممد
  جمعه 13 مرداد ماه 1402

  نسبت به حرم امام رضا پارکینگاش کمتره و ترافیکم اطرافش زیاده

  3
 • avatar
  ehsan
  دوشنبه 25 اردیبهشت ماه 1402

  السلام علیک یا احمد بن موسی الکاظم علیه السلام و رحمه الله و برکاته

  3
 • avatar
  پدرام
  پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه 1402

  مکانی بسیار دیدنی همراه با آرامشی خاص.

  3
 • avatar
  mohammadpasha_1
  یکشنبه 16 اردیبهشت ماه 1403

  یادگاری عید 1403

  2
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 10 فروردین ماه 1403

  این مکان بسیار زیبا و با عظمت و همچنین دارای چراغ روشنی شیراز یعنی حضرت شاهچراغ است

  2
 • avatar
  عاشق طبیعت
  جمعه 20 بهمن ماه 1402

  التماس دعا🤲

  2
 • avatar
  دوسی
  شنبه 29 مهر ماه 1402

  السلام علیک

  2
 • avatar
  تکنسین فنی
  دوشنبه 15 آبان ماه 1402

  یه صبح به یاد ماندنی

  2
 • avatar
  ehsan
  شنبه 23 اردیبهشت ماه 1402

  السلام علیک یا احمد بن موسی الکاظم(ع)

  2
 • avatar
  کاربر نشان
  دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 1402

  💙💙💙

  2
 • avatar
  ehsan
  دوشنبه 25 اردیبهشت ماه 1402

  محل شهادت زواران حرم شاهچراغ علیه السلام

  2
 • avatar
  محمد امین
  دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 1402

  آقا جان ما رو هم بخوا‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  2
 • avatar
  یاسین خفنک
  جمعه 26 خرداد ماه 1402

  خوش گذشت

  2
 • avatar
  ایلیا
  شنبه 27 خرداد ماه 1402

  چه حال خوبی داره

  2
 • avatar
  ehsan
  سه شنبه 09 خرداد ماه 1402

  السلام علیک یا احمد بن موسی (ع)

  2
 • avatar
  اللهم صل علی محمدوآل محمد
  سه شنبه 16 خرداد ماه 1402

  بسیار آرامش بخش و عالی است زیارت قبول باشه. التماس دعا. چند رکعت نماز مستحبی هم بخوانید

  2
 • avatar
  فقط حیدر امیرالمؤمنین است
  پنجشنبه 01 تیر ماه 1402

  آرامگاه حضرت شاهچراغ (ع) که در سال ۱۳۲۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، یکی از مقاصد مذهبی و جاهای دیدنی استان فارس است که جایگاه ویژه‌ای بین ایرانی‌ها دارد؛ چراکه ایشان برادر امام رضا (ع) هستند و از طرفی آرامگاه آن بزرگوار در شهر تاریخی شیراز قرار دارد. علاوه بر این، زیارتگاه مذکور از لحاظ هنر و معماری اسلامی و ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ به‌طوری که هنر آینه‌کاری و کاشی‌کاری آن، فضایی بسیار زیبا و روحانی خلق کرده است. سبک معماری حرم مطهر برگرفته از سبک آذری است که در زمان ایلخانی رواج داشت. آینه‌های ریز رنگی و انواع خط‌های زیبای فارسی و عربی در نمای اطراف آینه‌ها و کاشی‌ها، برای هر بیننده‌ای جذابیت دارد.

  2
 • avatar
  کاربر حذف شده
  سه شنبه 28 فروردین ماه 1403

  السلام علیک یا احمد بن موسی کاظم

  1
 • avatar
  ایران گرد شیرازی
  جمعه 24 فروردین ماه 1403

  حرم احمد ابن موسی (ع) شاهچراغ شیراز

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 08 فروردین ماه 1403

  السلام علیک یا احمد بن موسی

  1
 • avatar
  کاربر نشان شهریار سوم
  شنبه 12 اسفند ماه 1402

  قربون آقا احمدبن موسی الرضا (ع)برم با مردمان خوب و مهمان نواز شیراز

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 27 بهمن ماه 1402

  فضای معنوی و آرامبخش جای تمام دوستان سبز.. واقعا آینه کاری و زیبایی های اینجا خاص است

  1
 • avatar
  بی نشان
  یکشنبه 29 بهمن ماه 1402

  السلام علیک یااحمدبن موسی علیهماالسلام. قبلا خیلی توفیق آستان بوسی این امامزاده بزرگوارنصیبم میشد ولی متاسفانه ۵سالی هست گذرم به شیراز نخورده دعااااا کنید

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 10 دی ماه 1402

  شاهچراغ. شیراز آوازه ایی به بلندای تاریخ

  1
 • avatar
  Aa
  سه شنبه 12 دی ماه 1402

  عالیه

  1
 • avatar
  ashkantkta
  یکشنبه 24 دی ماه 1402

  عکس ثبتی از خودم در سال ۱۳۹۸

  1
 • avatar
  امینم
  یکشنبه 12 آذر ماه 1402

  اسلام علیک یا احمد ابن موسی (ع) شاهچراغ شیراز

  1
 • avatar
  اسماعیل
  شنبه 23 اردیبهشت ماه 1402

  حرم شاه‌چراغ مجموعه آرامگاهی در مرکز شیراز است که بنا بر اعتقاد شیعیان، احمد بن موسی، پسر ارشد موسی کاظم و همچنین محمد بن موسی، از برادران علی بن موسی الرضا، در آن به خاک سپرده شده‌اند. این حرم پس از حرم علی بن موسی الرضا و فاطمه معصومه، سومین حرم پراهمیت برای شیعه در ایران است. او در راه پیوستن به برادر خود به سوی خراسان سفر نمود ولی در راه توسط افراد مأمون خلیفه عباسی درشهرشیراز کشته شد. خیابان‌هایی که به حرم دسترسی دارد خیابان‌های لطفعلی‌خان زند، سه راه احمدی و ۹ دی می‌باشد

  1
 • avatar
  علی تهرانی@
  چهارشنبه 21 تیر ماه 1402

  زیارت وتفریح یادتون نره خوش بگزره

  1
 • avatar
  محمدصادق۱۰۵۸
  شنبه 03 تیر ماه 1402

  حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام یکی از القاب این سید بزرگوار ابوالفضل امام رضا علیه السلام هست مکان و مقصد مذهبی و زیارتی بسیار زیبا و آرامش بخش . هر گاه رفتید التماس دعا . 🌹🌹🌹🌹

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 17 تیر ماه 1402

  التماس دعا

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 11 شهریور ماه 1402

  سلام من اهل شیراز هستم ولی در مشهد زندگی میکنم به نظر من برای کسانی که مریض دارند بهترین مکان هستش در این صحن و سرا دستی خالی بر نمیگرده

  1
 • avatar
  aksdara
  جمعه 03 شهریور ماه 1402

  عکس به تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۲ شیراز حرم مطهر شاهچراغ

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 04 شهریور ماه 1402

  از این زاویه دیدم حرم حضرت شاهچراغ نمای قشنگی داره و از این نما عکس حرم کمتر دیده شده، تصمیم گرفتم اضافه کنم تا لذت ببرید

  1
 • avatar
  اُرکا
  سه شنبه 24 مرداد ماه 1402

  سلام این حرم که مربوط به دوتن ازنوادگان حضرت پیامبر(ص)است حال وهوای عجیبی داردوبسیارباصفاست.واقعادراین حرم میشودآرام شدوحوائج راازحضرت حق درخواست نمود.ان شاءالله که حرم هاهمیشه ازحمله دژخیمان درامان باشد.الهی آمین

  1
 • avatar
  𝑴𝒐𝒔𝒕𝒂𝒇𝒂
  سه شنبه 09 خرداد ماه 1402

  در میان دیدنی‌ های شیراز حرم حضرت شاهچراغ (ع) چون ستاره‌ای پرفروغ می‌درخشد. حضرت شاهچراغ (ع)، برادر امام رضا (ع) و فرزند ارشد امام موسی کاظم (ع) هستند که آرامگاه ایشان به‌عنوان بزرگ‌ترین زیارتگاه مذهبی شیراز و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مذهبی در ایران به حساب می‌آید. این زیارتگاه علاوه بر معماری حیرت‌انگیزش، با تزیینات فوق‌العاده زیبایی از کاشی‌کاری و آینه‌کاری، شاهکار بی‌نظیری را پیش روی گردشگران و زائران قرار می‌دهد؛ به‌طوری که بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی آن را به‌عنوان یکی از زیباترین مساجد و آرامگاه‌های ایران می‌شناسند. آرامگاه حضرت شاهچراغ (ع) که در سال ۱۳۲۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، یکی از مقاصد مذهبی و جاهای دیدنی استان فارس است که جایگاه ویژه‌ای بین ایرانی‌ها دارد؛ چراکه ایشان برادر امام رضا (ع) هستند و از طرفی آرامگاه آن بزرگوار در شهر تاریخی شیراز قرار دارد. علاوه بر این، زیارتگاه مذکور از لحاظ هنر و معماری اسلامی و ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ به‌طوری که هنر آینه‌کاری و کاشی‌کاری آن، فضایی بسیار زیبا و روحانی خلق کرده است. سبک معماری حرم مطهر برگرفته از سبک آذری است که در زمان ایلخانی رواج داشت. آینه‌های ریز رنگی و انواع خط‌های زیبای فارسی و عربی در نمای اطراف آینه‌ها و کاشی‌ها، برای هر بیننده‌ای جذابیت دارد.

  1
 • avatar
  امین
  پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه 1402

  التماس دعا زیارت قبول برای اولین بار بود که رفتم اینجا در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت چهارصد و دو خیلی حس خوبی داشت این حرم خادمین اینجا هم خیلی سر حوصله پاسخگو سوالات مربوط به این حرم بودن خدا قوت میگم خدمتشون و دمشون گرم

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 25 مرداد ماه 1402

  بسیارعالی

  1
 • avatar
  shahramg252@gmile.com
  سه شنبه 29 خرداد ماه 1403

  زیارت شاهچراغ بسیار آرامش به قلبها وارد می کند و بوی زیارت امام رضا را به زائرین ایجاد می کند

 • avatar
  امیرحسین
  سه شنبه 15 خرداد ماه 1403

  آبان۱۴۰۰

 • avatar
  sina_hp
  یکشنبه 13 خرداد ماه 1403

  التماس دعا

 • avatar
  کاربر نشان
  یکشنبه 13 خرداد ماه 1403

  بعد از اتفاقی که در این مکان مقدس افتاد، از نظر امنیتی خیلی رعایت میکنن و این باعث میشه کمی جلوی درب ورودی معطل بشید . وقتی وارد حرم میشید انقدر محیطی ارامش بخش و دلنشین است که فقط یاد حرم امام رضا میفتید . خداوند حاجت همه رو براورده کنه و عاقبیت بخیری نصیب همه بشه

 • avatar
  اوستا حجت پور
  چهارشنبه 09 خرداد ماه 1403

  التماس دعا

 • avatar
  aal
  چهارشنبه 09 خرداد ماه 1403

  مکان معنوی حرم سومین معصوم ایران در شیراز اسلام علیک یا احمد موسی الکاظم.....

 • avatar
  ممد
  جمعه 28 اردیبهشت ماه 1403

  بزرگ شهرمون ♥️

 • avatar
  کاربر نشان
  سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1403

  این حرم حضرت بزرگوار در خانه یک پیرزن ساخته شده است وآن پیرزن هر شب نوری در خانه اش میدید و شاه هم آنجا بود و پیرزن به شاه گفت :«شاه چراغ » برای همین نام این حرم شاهچراغ شده است

 • avatar
  کاربر نشان
  دوشنبه 10 اردیبهشت ماه 1403

  احمد بن موسی کاظم مشهور به شاهچراغ، پسر ارشد موسی کاظم، هفتمین امام شیعیان امامی و یکی از فقهای شیعه و از راویان حدیث است. احمد بن موسی و محمد بن موسی از یک مادر که ام احمد خوانده می‌شد متولد گردیدند. وی برادر علی ابن موسی الرضاست. زیارت قبول

 • avatar
  دهک دهم
  سه شنبه 04 اردیبهشت ماه 1403

  یا احمدابن موسی،(ع).یا شاهچراغ.برای رفع گرفتاری وشفای کل مریضای عالم .تو را شفیع قرار میدهم که نزد خداوندشفاعتشون کنی.

 • avatar
  ناصرشون
  سه شنبه 04 اردیبهشت ماه 1403

  حرم بسیار جالب که حتما گوشی همراه داشته باشید تا از فضای داخل و آینه کاری ایرانی لذت کامل ببرید.التماس دعا

 • avatar
  Passenger
  جمعه 17 فروردین ماه 1403

  نوروزتان پیروز

 • avatar
  کاربر نشان
  شنبه 18 فروردین ماه 1403

  التماس دعا

 • avatar
  پلاک۱۳
  شنبه 25 فروردین ماه 1403

  یا شاهچراغ

 • avatar
  کاربر نشان
  سه شنبه 14 فروردین ماه 1403

  هفت سین شاهچراغ-۱۴۰۳

 • avatar
  محسن
  جمعه 10 فروردین ماه 1403

  محیطی آرام و باصفا

 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 03 فروردین ماه 1403

  مکانی بسیار زیبا و آرامش‌بخش

 • avatar
  اشوان
  جمعه 10 فروردین ماه 1403

  داخل حرم،و زیبایی آن

 • avatar
  ممد فابریک
  سه شنبه 14 فروردین ماه 1403

  اسلام علیک یا شاهچراغ

 • avatar
  کاربر نشان
  جمعه 24 آذر ماه 1402

  مکانی معنوی و دلنشین است. پیشنهاد میکنم حتما به حرم شاهچراغ بیایید


آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط اوستا حجت پور (شهریار سطح ۷ نشان) در تاریخ دوشنبه 04 تیر ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 04 تیر ماه 1403
کاربر گرامی،
اطلاعات درج‌شده در مورد حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) ندارد.
neshan logo