info
عکس خانه مشروطیت اصفهان
category

خانه مشروطیت اصفهان اصفهان

مکان تاریخی

درباره‌ی خانه مشروطیت اصفهان

خانه مشروطیت اصفهان (مکان تاریخی) در اصفهان و خیابان شریعت واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی سرای هنرمندان اسپادانا و همچنین هتل قصر منشی، رستوران شمال شهر، نمایندگی ایران خودرو، امامزاده احمد و مجموعه ورزشی کوثر قرار گرفته است.نظرات کاربران در مورد خانه مشروطیت اصفهان

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  پارسا نشان
  پنجشنبه 24 آذر ماه 1401

  خانه مشروطه یا مشروطیت اصفهان که از بناهای تاریخی دوران قاجار به شمار می رود، حکم مجلس آن دوران را داشت. چرا که رجال سیاسی، علما و آزادی‌خواهان در این خانه جمع می شدند تا درباره مشروطیت و امور مدنی مشورت داشته باشند. همانطور که ذکر شد، قدمت این خانه به عصر قاجار برمی گردد و در آن دوران به محمد تقی رازی تعلق داشت و بعدها مالکیت خانه به حاج آقا نجفی رسید. شخصی که نقش مهمی در دوران مشروطه داشته است. بعد از انقلاب، شهرداری اصفهان خانه مشروطه را خرید و برنامه های مرمتش را شروع کرد. در نهایت قسمتی از این خانه به موزه تبدیل و بازدید از آن برای عموم آزاد شد. شیشه کاری های ارسی های پنج لنگه، گچ بری های استادانه، درهای نفیس و نقاشی های شیر و شکر در زیبایی و چشم نوازی این خانه نقش بزرگی دارند. این خانه دارای ۲ شاه نشین، ۲ حیاط اندرونی و بیرونی و ۱۲ اتاق است. اگر نگاهی به تصاویر خانه مشروطه بیاندازید از همه بیش تر جذب رقص نور شیشه های رنگی می شوید که داخل خانه را شبیه به دنیای رنگارنگ و متفاوتی کرده است.

  6
 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  پنجشنبه 15 تیر ماه 1402

  خانه مشروطه یا مشروطیت اصفهان که از بناهای تاریخی دوران قاجار به شمار می رود، حکم مجلس آن دوران را داشت. چرا که رجال سیاسی، علما و آزادی‌خواهان در این خانه جمع می شدند تا درباره مشروطیت و امور مدنی مشورت داشته باشند خانه مشروطیت اصفهان یکی از آثار ملی ایران به شمار می رود. این خانه درست مانند پلی است که طرز تفکر آزادی خواهان را به نسل امروز و آینده پیوند می دهد. خانه مشروطیت از خانه های تاریخی کم تر شناخته شده اصفهان است، برای همین معمولا خلوت است همانطور که ذکر شد، قدمت این خانه به عصر قاجار برمی گردد و در آن دوران به محمد تقی رازی تعلق داشت و بعدها مالکیت خانه به حاج آقا نجفی رسید. شخصی که نقش مهمی در دوران مشروطه داشته است. بعد از انقلاب، شهرداری اصفهان خانه مشروطه را خرید و برنامه های مرمتش را شروع کرد. در نهایت قسمتی از این خانه به موزه تبدیل و بازدید از آن برای عموم آزاد شد. خانه مشروطه از حیث معماری و هنر استادانش در چشم نوازی و تسخیر دل ها دست کمی از بقیه خانه های تاریخی شهر اصفهان ندارد. شیشه کاری های ارسی های پنج لنگه، گچ بری های استادانه، درهای نفیس و نقاشی های شیر و شکر در زیبایی و چشم نوازی این خانه نقش بزرگی دارند. این خانه دارای ۲ شاه نشین، ۲ حیاط اندرونی و بیرونی و ۱۲ اتاق است. اگر نگاهی به تصاویر خانه مشروطه بیاندازید از همه بیش تر جذب رقص نور شیشه های رنگی می شوید که داخل خانه را شبیه به دنیای رنگارنگ و متفاوتی کرده است

  3
 • avatar
  کاربر نشان
  پنجشنبه 12 اسفند ماه 1400

  خانهٔ مشروطیت اصفهان , خانهٔ مشروطهٔ مشروعه اصفهان , خانهٔ نورالله نجفی اصفهانی موزه‌ای است در شهر اصفهان این خانه تاریخی دارای دو شاه‌نشین در جبهه شمالی و جنوبی، دو حیاط اندرونی و بیرونی و دوازده اتاق است. اتاق هفت دری این خانه از دو طرف دارای شیشه‌کاری است. این شیشه‌کاری‌ها روی هفت لنگه در که به آن اُرُسی گفته می‌شده قرار گرفته‌است که در زمان تابش نور آفتاب محیطی بسیار زیبا را در این اتاق به وجود می‌آورد. تالار به تزئینات گچ بری و نقاشی‌های شیر و شکر مزین است. نقاشی‌ها به شیوه شیر و شکر، گچبری، بخاری گچبری شده، ارسی با شیشه‌های رنگی از تزئینات به کار رفته‌است.  این ارسی‌ها، شاه‌نشین و محل ملاقات‌های رسمی بوده که دیوارهای آن با نقاشی‌هایی به سبک شیر و شکر آراسته شده‌است. یکی از از ویژگی‌های نقاشی شیر و شکر، برجسته به نظر رسیدن آن است. خانه مشروطه اصفهان همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۴ و ۱۶ الی۲۰ به صورت رایگان پذیرای علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ ایران زمین است. مکان این خانه در محور دولت خانه صفوی در ضلع شرقی میدان نقش جهان در محله قصر منشی واقع در چهارراه شکرشکن خیابان نشاط کوچه چهاردهم (مقصود بیک) است. مسیر دوم دسترسی به این خانه از طریق بازارچه حسن‌آباد بعد از مدرسه علمیه امام علی (ع) صدر خواجو کوچه شبنم (در نزدیکی امامزاده احمد (اصفهان)) است

  2
 • avatar
  سامانی
  دوشنبه 08 اسفند ماه 1401

  دراین مکان میتونید مجسمه های افراد قدیمی که در تاریخ تاثیرداشتن رو ببینید جالبه

  1
 • avatar
  ابوالفضل
  جمعه 12 اسفند ماه 1401

  جای دیدنی هست

  1
 • avatar
  سید
  پنجشنبه 23 دی ماه 1400

  خانه مشروطه خانه مشروطه اصفهان، خانه‌ای است با سبک معماری چشم نواز دوره قاجار و متعلق به حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی.این خانه تاریخی با معماری تاریخی، زیبا و چشم‌نواز دارای ۲ شاه‌نشین در جبهه شمالی و جنوبی، ۲ حیاط اندرونی و بیرونی و نیز ۱۲ اتاق است.اتاق ۷ دری این خانه از ۲ طرف دارای شیشه‌کاری است. این شیشه‌کاری‌ها روی ۷ لنگه در که به آن اُرُسی گفته می‌شده قرار گرفته‌اند که در زمان تابش نور آفتاب محیطی بسیار زیبا را در این اتاق بوجود می‌آورند.در این خانه علما، آزادیخواهان، رجال سیاسی ـ فرهنگی و مردم اصفهان گردهم می‌آمدند تا درباره مشروطیت و حکومت غیرمستبدانه و امور مدنی خود مشورت کنند.

  1
 • avatar
  رضا
  سه شنبه 13 اردیبهشت ماه 1401

   در ضلع شرقی میدان امام (نقش جهان)، واقع در محله قصر منشی واقع در خیابان نشاط کوچه چهاردهم (مقصود بیک) است. این خانه متعلق به رهبر سیاسی اصفهان ،حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی در زمان مشروطه می باشد. خانه مشروطه با نام حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی نیز شناخته می شود که حدود صد سال پیش آزادی خواهان، علما و رجال سیاسی و آزادی خواهان در این مکان گرد هم جمع می شدند تا در مورد مشروطه و سایر موراد با یکدیگر مشورت کنند

  1
 • avatar
  گردشگر
  سه شنبه 02 فروردین ماه 1401

  بسیار زیبا و سرشار از آرامش

  1
 • avatar
  حسین
  پنجشنبه 20 مرداد ماه 1401

  این موزه در ضلع شرقی میدان نقش جهان و حوالی خیابان نشاط واقع شده است. اگر با خودروی شخصی به این بازدید می روید، از طریق خیابان فرشادی خود را به کوچه مقصود بیک برسانید و از آن جا تابلوهای راهنمای خانه مشروطیت را دنبال کنید. البته اگر بازارچه حسن آباد اصفهان را می شناسید، دسترسی راحت تری به بنا خواهید داشت، فقط بعد از مدرسه علمیه امام علی به سمت کوچه شبنم بپیچید.سازمان میراث فرهنگی به منظور حفاظت هر چه بیش تر از این خانه در برابر شرایط آب و هوایی، گاهی ساعات و روزهای بازدید از این خانه را محدود می کند و برای همین باید قبل از مراجعه با روابط عمومی این بنا تماس بگیرید و از ساعت بازدید مطمئن شوید. ضمنا گشتن قسمت های مختلف خانه مشروطیت اصفهان تنها یک ساعت زمان می برد و بازدید از آن رایگان است.فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به اصفهان و بازدید از بناهای تاریخی مثل خانه مشروطیت است ولی باید در نظر داشته باشید که جذابیت اصلی این بنا به سبب تابش نور خورشید از پشت شیشه های رنگی ارسی های آن است، پس حتما روزهای آفتابی به این خانه سربزنید.

  1
 • avatar
  امیرحسین سلیمی
  جمعه 24 آذر ماه 1402

  در حال بازسازی است

 • avatar
  اینترنت آسیاتک مرکزی
  چهارشنبه 28 تیر ماه 1402

  خانه مشروطه اصفهان با نام خانهٔ نورالله نجفی اصفهانی نیز شناخته می‌شود و در حال حاضر به موزه‌ای تاریخی پیرامون موضوع نهضت مشروطیت در شهر اصفهان تبدیل شده است. این خانه تاریخی دارای دو شاه‌نشین در جبهه شمالی و جنوبی، دو حیاط اندرونی و بیرونی و دوازده اتاق است.

 • avatar
  amir.b
  پنجشنبه 04 خرداد ماه 1402

  تابحال قسمتم نشده که به این مکان برم. ولی حتما بزودی سر میزنم. تعریفش رو زیاد شنیدم


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده خانه مشروطیت اصفهان واقع شده‌اند:

 • حمام شاهزاده
  (5.0)
  حکیم، بازارچه نو غربی
 • چهارسوق آجری
  (5.0)
  شریف واقفی، حسن رحمانی، حسن صادقی، بین عسگریان و مهتابی
 • کاروانسرای نو
  (3.8)
  حافظ، کرمانی، ساروتقی
 • عمارت میرزا سلیمان خان راه نجات
  (3.3)
  استانداری، پشت مطبخ
 • تالار تیموری
  (4.0)
  استانداری، بین خورشید و حکیم
 • آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط مهدی دلجو (شهریار سطح ۵ نشان) در تاریخ جمعه 24 آذر ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی خانه مشروطیت اصفهان اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: جمعه 24 آذر ماه 1402
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد خانه مشروطیت اصفهان در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه خانه مشروطیت اصفهان ندارد.
  location استان اصفهان، اصفهان، نشاط، عندلیب، باروت کوب ها، شریعت
  clock - مشاهده ساعات کاری

  ساعت کاری خانه مشروطیت اصفهان

  شنبه 09:00 تا 20:00
  یک‌شنبه 09:00 تا 20:00
  دوشنبه 09:00 تا 20:00
  سه‌شنبه 09:00 تا 20:00
  چهارشنبه 09:00 تا 20:00
  پنج‌شنبه 09:00 تا 20:00
  جمعه 09:00 تا 17:00
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo