city

لیست ادارات گذرنامه تهران

اداره گذرنامه و پلیس مهاجرت در تهران شعبه‌های مختلفی دارد. شما می‌توانید لیست تمامی ادارات گذرنامه تهران را به همراه آدرس دقیق، شماره تلفن و ساعت کاری در نقشه نشان مشاهده کنید. اگر شما هم این روزها نیاز به گرفتن پاسپورت یا تمدید آن دارید، یا تصمیم گرفته‌اید برای دریافت خدمات دیگری به اداره گذرنامه تهران مراجعه کنید، ما نزدیک‌ترین اداره گذرنامه را به شما معرفی کرده و بهترین مسیر رسیدن به مقصدتان را به شما نشان می‌دهیم. همراه ما باشید.

معرفی ادارات گذرنامه تهران + آدرس و شماره تلفن

با وجود سامانه‌ای برای ارائه خدمات مربوط به نیروی انتظامی به صورت آنلاین، گاهی برای تحویل مدارک، گرفتن پاسپورت یا پر کردن و تحویل بعضی فرم‌ها مجبور می‌شوید به‌صورت حضوری به یکی از ادارات گذرنامه تهران بروید. اداره گذرنامه و پلیس مهاجرت در تهران شعبه‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید برای مراجعه حضوری، نزدیک‌ترین شعبه را انتخاب کنید. گاهی هم برای دریافت یکسری اطلاعات، نیاز نیست که حتماً به مراکز اداره گذرنامه تهران بروید. شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، اطلاعاتی مثل ساعت کار مرکز یا روند کلی خدماتی که موردنیازتان است را بپرسید. ما در این قسمت، علاوه بر آدرس این مراکز، شماره تلفن آن‌ها را هم برای شما قرار دادیم تا به‌راحتی و بی‌دردسر، نزدیک‌ترین مرکز را انتخاب کرده و خدمات موردنظرتان را بی‌معطلی دریافت کنید.

همه ادارات گذرنامه تهران را روی نقشه ببینید

همانطور که گفتیم، اداره گذرنامه تهران مراکز مختلفی در سطح شهر دارد، شما می‌توانید لوکیشن هر یک از این ادارات را روی نقشه نشان ببینید. ممکن است در هر اداره گذرنامه تهران خدمات مختلفی ارائه شود، به طور مثال فقط برخی از این ادارات ارائه‌دهنده خدمات به مهاجران (اتباع خارجی) هستند. شما می‌توانید فهرست ادارات گذرنامه تهران را در ادامه ببینید:

مشاهده همه ادارات گذرنامه تهران روی نقشه
restaurant list مشاهده همه ادارات گذرنامه تهران روی نقشه

مسـیر نزدیک‌ترین اداره گذرنامه را با نشـان پیـدا کنیـد

در صفحه هر اداره گذرنامه اطلاعاتی مانند آدرس، تلفن و ساعت کاری آن درج شده است. شما همچنین می‌توانید اطلاعات مورد نظر را در هر صفحه اداره گذرنامه مورد نظر مشاهده کنید.

rounded image rounded image

پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه چه وظایفی دارد؟

پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه فراجا، زیرمجموعه نیروی انتظامی و یکی از نهادهای پلیس امنیت عمومی است. هر روز تعداد زیادی از هم‌وطنان ما، اتباع خارجی یا مسافرانی از کشورهای دیگر وارد مرزهای ایران شده یا از آن خارج می‌شوند. نظارت بر این ورود و خروج‌ها و صدور یا تمدید پاسپورت برای کنترل و پیشگیری از جرم‌هایی مانند قاچاق، بر عهده اداره گذرنامه فراجا و پلیس مهاجرت است. در توضیح دقیق وظیفه پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه، می‌توانیم به ماده 11 قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اشاره کنیم: «اجرای قوانین و مقررات مربوط به گذرنامه (به‌جز گذرنامه سیاسی و خدمت)، و ورود و اقامت اتباع خارجی (با هماهنگی وزارت امور خارجه در مورد اتباع خارجی تحت پوشش دیپلماتیک) با هماهنگی وزارت اطلاعات (در مورد ورود و خروج و اقامت اتباع خارجی) و صدور گذرنامه». وظایف این اداره، شامل موارد زیر است: نظارت و کنترل ورود و خروج از مرزهای زمینی، هوایی و آبی ایران نظارت بر اتباع خارجه مقیم کشور، کنترل جمعیت آن‌ها، کنترل جرم‌هایی که مرتکب می‌شوند و تهیه و جمع‌آوری اطلاعات لازم مربوط به هرکدام از این موضوع‌ها. صدور و تعویض پاسپورت اتباع ایرانی و همچنین صدور گذرنامه موقت در شرایط خاصی مانند مراسم اربعین. و البته موارد بی‌شمار دیگر... در صورتی‌که اقامت افراد در کشوری طولانی‌مدت باشد، سفارتخانه‌های ایران برای آنان گذرنامه صادر می‌کنند و در غیر این‌صورت برگه عبور به این افراد ارائه داده می‌شود. اگر فردی بعد از ورود به ایران، گذرنامه خود را گم کند، باید این مسئله را به اداره گذرنامه و پلیس مهاجرت اطلاع دهد تا آن‌ها اقدامات لازم را نسبت به صدور گذرنامه جدید طی فرآیندی قانونی انجام دهند.

ساعت کار مراکز پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه تهران

رای مراجعه حضوری به اداره گذرنامه تهران یا تماس تلفنی با آن، باید از ساعت کاری این مراکز اطلاع داشته باشید تا در ساعت مناسب، خدمات مورد نظر خودتان را دریافت کنید. از آنجا که اداره گذرنامه و پلیس مهاجرت تهران، مرکزی دولتی است، در بیشتر شعبه‌ها طبق ساعت کاری دیگر مراکز دولتی، در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 13:30 و پنجشنبه‌ها از ساعت 8 تا 11:30 فعالیت می‌کند.

توجه داشته باشید که ممکن است ساعت کاری در بعضی شعبه‌ها، تفاوت‌هایی با دیگر مراکز این اداره داشته باشد. بهتر است قبل از مراجعه حضوری، با تماس تلفنی از ساعت کاری شعبه موردنظرتان اطمینان حاصل کنید.

question mark

سوالات متداول

اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه، وظیفه صدور و تمدید پاسپورت و نظارت بر ورود و خروج از مرزهای ایران را بر عهده دارد.

سایت پلیس مهاجرت و اداره گذرنامه، سامانه خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی به آدرس epolice.ir است.

مطابق با ساعت دیگر ادارات دولتی از ساعت 8 تا 13:30 در روزهای عادی و پنجشنبه‌ها از 8 تا 11:30 است.

اداره گذرنامه تهران، به‌طور معمول در روزهای جمعه تعطیل است؛ اما در شرایط خاصی مانند ایام اربعین، ممکن است جمعه‌ها هم به ارائه خدمات بپردازد.

سامانه خدمات الکترونیکی قضایی،سخا، زیر نظر نیروی انتظامی است.

neshan logo