لیست مکان‌های دیدنی یزد

اطلاعات کامل مکان‌های دیدنی یزد را در نقشه نشان ببینید

مکان‌های دیدنی زیادی در شهر یزد وجود دارند. اطلاعات و آدرس دقیق هر مکان دیدنی این شهر را می‌توانید در مسیریاب نشان به طور کامل ببینید. کاربران نشان درباره هر مکان دیدنی در یزد امتیاز و نظر ثبت می‌کنند که می‌تواند برای شما کمک‌کننده باشد.

پربازدیدترین مکان دیدنی یزد در نقشه نشان

پربازدیدترین مکان‌های دیدنی در یزد را در ادامه مشاهده می‌کنید. کاربران مسیریاب نشان تجربه و نظرات خود در رابطه با هر مکان دیدنی را در نظر گرفته و به آن امتیاز می‌دهند. پربازدیدترین مکان‌های دیدنی یزد در نقشه نشان را به شما معرفی می‌کنیم:

عکس میدان خان یزد

میدان خان یزد

score 4.8
24 رای
عکس میدان امیر چخماق

میدان امیر چخماق

score 4.6
30 رای
عکس آب انبار شش بادگیری

آب انبار شش بادگیری

score 4.2
42 رای
عکس سرزمین سوسمارهای زنده

سرزمین سوسمارهای زنده

score 4.1
63 رای
عکس آب انبار رستم گیو

آب انبار رستم گیو

score 4.1
74 رای
عکس برج ساعت

برج ساعت

score 4.1
237 رای
عکس تالار سرور زرتشتیان

تالار سرور زرتشتیان

آخرین نظرات درباره مکان‌های دیدنی یزد

آخرین نظراتی که کاربران درباره مکان‌های دیدنی یزد ثبت کرده‌اند را می‌توانید در ادامه بخوانید. تجربیات خود درباره مکان‌های دیدنی یزد را ثبت کنید تا دیگر کاربران هم از نظرات شما بهره ببرند.

user avatar user badge

کاربر نشان

شهریار سطح ۴

عکس سرزمین سوسمارهای زنده

خیلی خوبه بنای ساختمان از خانه های دیدنی یزد بهتره ، حیاط خیلی با صفایی داره مار و سوسمارهای خیلی خوبی داره، پرنده و گربه هاشم خوبه میناش حرف میزنه پرسنل با ادب هزینه ورودی ۶۵ تومانی واقعأ ارزش داره

سرزمین سوسمارهای زنده

4.1
user avatar

Tkd Mdi

شهریار سطح ۳

عکس آب انبار رستم گیو

آب‌انبار رستم گیو یزد در سال ۱۳۲۰ هجری شمسی ساخته شد. وجود گنبد خشتی دل‌انگیز همراه با چهار بادگیر مرتفع بر فراز آن، تزیینات آجرکاری که در بادگیرها و تمام بخش‌های این آب‌انبار به چشم می‌خورد که تماماً نمونه بارز و غیرقابل‌انکار از معماری کهن و زیبای ایرانی هستند که به نوبه ی خود هر گردشگری را مبهوت خود می‌کنند.

آب انبار رستم گیو

4.1
user avatar

کاربر نشان

عکس میدان خان یزد

آرامش و طراوت در فصول غیر مسافرتی

میدان خان یزد

4.8
user avatar user badge

𝑴𝒐𝒔𝒕𝒂𝒇𝒂

شهریار سطح ۱۰

عکس آب انبار شش بادگیری

آب‌انبار شش بادگیر در محله‌ای به همین نام در شهر یزد واقع شده است. این آب‌انبار، ۶ بادگیر دارد که با توجه به شرایط اقلیمی و جهت باد در این منطقه به‌شکل هشت وجهی ساخته شده‌اند. این اثر که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد، در تاریخ چهارم فروردین ۱۳۵۷ هجری شمسی با شماره ثبت ۱۶۰۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شد.شهر یزد را می‌توان شهر آب‌انبارها قلمداد کرد. واضح است که اقلیم و شرایط آب‌وهوایی خشک و کویری یزد و متعاقبا باران کم و تدبیر برای جبران کم‌آبی باعث شکل‌گیری آب‌انبارها در این شهر شده است. آب‌انبار شش بادگیری یکی از این آب‌انبارها است که امروزه از جاهای دیدنی یزد به شمار می‌رود. این آب‌انبار متعلق به دوره قاجاریه است و در تاریخ چهارم فروردین ۱۳۵۷ هجری شمسی در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. آب‌انبار شش بادگیر تنها آب‌انبار شش بادگیری یزد به حساب می‌آید که شهرت خود را مدیون بادگیرهای رفیع، زیبا و هشت‌وجهی و نیز گنبد عظیم تخم‌مرغی خود است. سازندگان برای بهره‌وری هرچه بهتر از بادهای وزان در یزد، بادگیرها را هشت‌وجهی ساخته‌اند. ارتفاع مخزن و بادگیرها، معماری زیبای بادگیر، سردرهای زیبا و تزیینات آجری با مقرنس‌کاری و کاربندی‌های چشم‌نواز از امتیازات آب‌انبار شش بادگیری یزد هستند.آب‌انبار تا چند دهه پیش هنوز رونق داشت و مردم از آن آب برمی‌داشتند؛ ولی امروزه تبدیل به یک جاذبه تاریخی مذهبی شده است. فضای بین در ورودی تا بادگیرها و گنبد آن برای برپایی چادر حسینیه استفاده می‌شود.

آب انبار شش بادگیری

4.2
user avatar

کاربر نشان

شهریار سطح ۱

عکس میدان امیر چخماق

بسیار زیبا و دلپذیر

میدان امیر چخماق

4.6
user avatar user badge

کاربر نشان

شهریار سطح ۸

عکس برج ساعت

به نام خداوند رنگین کمان💔 سلام و ادب و احترام،،،برج ساعت یزد یه مکان دیدنی و عالی هست برای جذب گردشگر البته که قابل توجه است که این ساعت از اموال شهرداری یزد میباشد

مکان دیدنی مورد نظر خود را در شهر یزد پیدا کنید

می‌توانید مکان دیدنی مورد نظرتان را روی نقشه یزد پیدا کنید. همه مکان‌های دیدنی یزد را می‌توانید در ادامه روی نقشه مشاهده کنید.

مشاهده لیست مکان‌های دیدنی یزد
download neshan app

دانلود اپلیکیشن نقشه و مسیر‌یاب نشان

مسیر‌یابی، کنکاش، نشان ۳۶۰، رادیو نشان و...