نقشه‌ی آنلاین کشور ایران را در نشان ببینید

در تخمین زمان سفر به یک نکته مهم را باید حتما در نظر داشته باشید و اون مورد زمان استراحت بین مسیر سفر می‌باشد. در مسافت‌های طولانی بهتر است هر یکی دو ساعت رانندگی یک توقف کوتاه برای استراحت، نوشیدن آب، قدم زدن و عوض شدن حال و هواتون داشته باشید. جهت مشاهده اطلاعات زمان سفر و ترافیک لحظه‌ای درون شهری و برون شهری می‌توانید از نقشه و مسیریاب آنلاین وب و اپلیکیشن نشان استفاده نمایید.

محاسبه فاصله و زمان رسیدن بین شهرها

در اینجا محاسبه فاصله شهرها و تعیین مسافت بین شهرهای ایران به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. شما می‌توانید مبدا و مقصد دلخواه‌تان را جستجو کرده و از لیست نمایش داده شده انتخاب نمایید و بهینه ترین مسیر را به همراه محاسبه مسافت و زمان رسیدن را، بر روی نقشه مشاهده کنید. همچنین از بخش شهرهای پرتردد، می‌توانید مبدا و مقصد مورد نظرتان را انتخاب کرده و اطلاعات مسیر بین شهری را مشاهده نمایید.

در صورتی که می‌خواهید علاوه بر مسیریابی بین شهرها، مبدا و مقصد خود را از بین مکان‌ها، معابر، روستاها و یا هر مبدا و مقصد دلخواه انتخاب کنید می‌توانید از نقشه وب نشان و اپلیکیشن نشان استفاده کنید و اطلاعات مسیر و محاسبات مسافت و زمان رسیدن را برحسب کیلومتر روی نقشه ایران و راههای کشور، بشکل آنلاین مشاهده کنید. مبنای کار مسافت یاب بین شهری فوق ، سرویس نقشه نشان بوده و اکنون باکیفیتی بالا و رایگان دراختیار کاربران قرار دارد. به‌کمک این سرویس میتوان فاصله تهران تا مشهد، تهران تا اصفهان ، اصفهان تا شیراز ، تبریز تا مشهد ، ارومیه تا کاشان ، یزد تا تهران و مسافت تمام شهرهای ایران را تا یکدیگر محاسبه و روی نقشه مشاهده نمود.

راهنمای تعیین فاصله شهرهای ایران

امکان مسافت‌یابی و تعیین فاصله شهرها برحسب کیلومتر فراهم شده است. پس از انتخاب نام شهرهای مورد نظر، به‌عنوان مبدا و مقصد، با کلیک روی دکمه تخمین مسافت، فاصله مبدا و مقصد براساس مسافت راهی که روی نقشه نمایان می‌شود (برحسب کیلومتر) اعلام می‌گردد.

چنانچه تمایل دارید مسافت بین شهرها و مناطق با عبور از منطقه‌ای خاص محاسبه گردد، لازمست این منطقه را به‌عنوان نقطه میانی وارد نمایید تا فاصله بین شهرها و مناطق براساس راهی که از منطقه میانی عبور می‌کند مشخص شود. (جهت استفاده از این امکان می‌توانید از اپلیکیشن نشان استفاده نمایید)

پس از انتخاب شهرهای مبدا و مقصد، جاده و راهی به‌عنوان مسیر بهتر پیشنهاد می‌شودکه از جاده ها و اتوبان‌های اصلی بگذرد و لذا راه‌های فرعی و حاشیه‌ای حتی المقدور پیشنهاد نمی‌گردد.

توجه: درتمامی لایه های نقشه، عملیات مسافت‌یابی راه‌های ایران و محاسبه فاصله شهرهایی مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز،کرمان، یزد، بندرعباس و سایر مناطق ایران بطورکامل توسط سرویس‌های نشان انجام می‌شود. چنانچه راه ارتباطی جدید درون شهری یا بین شهری ایجاد شده باشد و در نقشه نشان نباشد می‌توانید با گزارش آن در اپلیکیشن نشان در کامل شدن مسیرهای ارتباطی مشارکت نمایید.

مسافت بین تهران، اصفهان، شیراز و سایر
کلان‌شهرهای ایران

درصورتیکه از روش جستجوی نام شهرها و مناطق جهت مسافت‌یابی استفاده می‌کنید دقت داشته باشید نقطه‌ای در وسط شهر انتخابی، مبنای محاسبه آنلاین فاصله شهرها خواهد بود. این مسئله درکلان‌شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، کرج، مشهد، تبریز و ... بیشتر مورد توجه است چراکه گاهی فاصله مرکز یک کلان‌شهر تا نقاط وروردی یا خروجی همان شهر چند ده کیلومتر می‌باشد.

لذا اگر هدف شما یافتن فاصله شهرها ازخروجی مبدا تا ورودی مقصد می‌باشد، بهتراست نقاط خروجی مبدا یا ورودی مقصد را از طریق کلیک انتخاب نمایید. جهت انتخاب مبدا و مقصد مورد نظر روی نقشه می‌توانید از وب نشان و اپلیکیشن نشان استفاده نمایید.

نشان رو دانلود کن!