زمان و فاصله شهرهای ایران را روی نقشه، سریع و ساده، محاسبه کنید

می‌خواهید زمان و فاصله شهرهای ایران را محاسبه کنید تا برنامه دقیقی برای سفرتان بچینید؟ در نقشه آنلاین شهرها، می‌توانید نقشه راه‌های ایران را ببینید و مسافت بین شهرها را به راحتی محاسبه کنید.


نقشه راه‌های ایران را در نشان ببینید

سوالات متداول درباره فاصله شهرهای ایران

فاصله‌یاب آنلاین نشان، چه اطلاعات دیگری از مسیر بین دو شهر ارائه می‌دهد؟

هنگام مسیریابی بین دو شهر، فاصله شهرها و اتفاقات جاده مثل مکان‌های حضور پلیس،‌ دوربین‌ها،‌ مکان پارکینگ‌ها،‌ پمپ بنزین‌ها، عوارضی‌ها و … نشان داده می‌شوند.

معیار انتخاب بهترین مسیر بین دو شهر در مسافت‌یاب آنلاین نشان چیست؟

پس از انتخاب شهرهای مبدأ و مقصد، جاده و راهی به عنوان بهترین مسیر پیشنهاد می‌شود که از جاده‌ها و اتوبان‌های اصلی بگذرد و راه‌های فرعی و حاشیه‌ای به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌گردد.

مبنای محاسبه آنلاین مسافت بین شهرها چیست؟

پس از انتخاب مبدأ و مقصد، نقطه‌ای در وسط شهرهای انتخاب شده، مبنای محاسبه آنلاین فاصله بین شهرها خواهد بود. در کلان شهرها که فاصله مرکز شهر تا ورودی یا خروجی آنها تا چند ده کیلومتر است، پیشنهاد می‌شود که بصورت دستی نقاط خروجی در شهر مبدأ و نقاط ورودی در شهر مقصد را انتخاب و مسافت را محاسبه کنید.

چطور فاصله بین شهرهای ایران را به کمک مسافت یاب آنلاین نشان، محاسبه کنیم؟

تعیین مسافت بین شهرها و روستاها روی نقشه نشان، کار ساده‌ای است. شما می‌توانید برای محاسبه فاصله شهرها، مبدا را از طریق علامت آبی‌رنگ مخصوص مسیریابی، از موقعیت فعلی خودتان تغییر دهید و شهر مورد نظرتان را به عنوان مبدا انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید شهر مشهد را مبدأ در نظر بگیرید و شهر تهران را به عنوان مقصد انتخاب کنید. در این حالت کوتاهترین و بهترین مسیرهای پیشنهادی برای شما نمایش داده می‌شوند و در هر کدام، شما می‌توانید مقدار کیلومتری که باید طی کنید و تعداد ساعتی را که در راه خواهید بود، در قسمت اطلاعات مسیر ببینید. قطعا اگر مسیریابی و فاصله شهرها را بدانید، با خیال راحت‌تری عازم سفر می‌شوید.

مبنای محاسبه فاصله بین شهری در کلان شهرها، چیست؟

برای محاسبه مسافت بین کلان شهرها ، لازم است که نقطه‌ای خاص در این شهرها را در نظر بگیرید، چون گاهی فاصله مرکز یک کلان‌ شهر تا نقاط ورودی یا خروجی همان شهر، چند ده کیلومتر است.

مبنای تعیین مسافت در کلان شهرها در نرم افزار نشان،‌ نقطه‌ای در وسط شهر انتخابی است. بنابراین برای محاسبه فاصله بین شهرهایی مثل تهران،‌ مشهد، اصفهان،‌ تبریز، شیراز و… بهتر است که مبدا و مقصد را نقطه خروجی یک شهر و ورودی شهر دیگر در نظر بگیرید و از نشان بخواهید فاصله این نقاط را محاسبه کند.

دانلود اپلیکیشن نشان برای محاسبه مسافت شهرها در موبایل

علاوه‌بر قابلیت محاسبه کوتاهترین مسیر بین شهرها ، اپلیکیشن نشان امکانات دیگری هم در اختیارتان قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به آسودگی مکان‌های مورد نیازتان را روی نقشه ایران پیدا کرده و به سمت آن‌ها مسیریابی کنید.

با دانلود برنامه نشان برای موبایل، کار شما در برنامه‌ریزی سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری راحت‌تر می‌شود. شما می‌توانید نسخه‌ اندروید یا iOS را برای گوشی موبایلتان دانلود و نصب کنید.

نشان رو دانلود کن!