info
عکس کنیسه ملا یعقوب
category

کنیسه ملا یعقوب اصفهان

درباره‌ی کنیسه ملا یعقوب

کنیسه ملا یعقوب (کنیسه) در اصفهان و خیابان معلمی واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی پاساژ کمال و همچنین فروشگاه آرایشی چهره ها (رجا)، بوستان کمال، پولکی و نبات قاسمی، نمایندگی صندل و دمپایی نیکتا اصفهان و پلاسکو وجهیزیه کمال قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان مذهبی یکی از کنیسه‌های خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد کنیسه ملا یعقوب

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  💛🧡❤️ تاریخ شناس ❤️🧡💛
  چهارشنبه 21 دی ماه 1401

  کنیسه ملایعقوب مربوط به دوره قاجار است و در اصفهان، محله جوباره، خیابان کمال، جنب مقبره کمال‌الدین اسماعیل واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۰۷۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. مربوط به یهودیان است دیگه بیشتر از این چیزی بلد نیستم

 • avatar
  تابش
  دوشنبه 02 فروردین ماه 1400

  مکان تاریخی کنیسه ملا یعقوب در خیابان کمال محله جویباره و با قدمتی یک صد ساله واقع شده است.

 • avatar
  بامگاه
  یکشنبه 09 خرداد ماه 1400

  کنیسه ملا یعقوب در کنار مقبره کمال الدین اسماعیل در خیابان کمال محله جویباره و با قدمتی یک صد ساله واقع شده است

 • avatar
  حسینی
  چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه 1400

  مکان تاریخی دیدنی و جالبی هستش

 • avatar
  رضا
  پنجشنبه 15 اردیبهشت ماه 1401

  کنیسه ملایعقوب در کنار مقبره کمال الدین اسماعیل شاعر اصفهانی و در خیابان کمال محله جویباره و با قدمتی یک صد ساله واقع شده است.قبر منسوب به کمال الدین اسماعیل شاعر شهیر قصیده سرای اصفهانی متوفی به ۶۳۵هجری قمری در مجاورت این کنیسه قرار دارد در زیرزمین موجود در آن مقبره تعدادی از بزرگان جامعه یهودی اصفهان از جمله ملایعقوب بانی آن به خاک سپرده شده‌اند؛ پس از عبور از درب ورودی وارد یک دالان می‌شویم در انتهای آن با یک تغییر جهت ۹۰ درجه به یک هشتی کوچک می‌رسیم توسط یکی از اضلاع هشتی وارد عبادتگاه و از دیگری وارد یک حیاط کوچک. ورود به عبادتگاه از گوشه جنوبی ضلع شرقی صورت می‌گیرد؛ در بخش دیگر این هشتی راه پله‌ای مربوط به بخش بانوان قرار دارد که به صورت نیم طبقه در جبهه جنوبی به بنا ملحق شده است. پنجره موجود در بالای جایگاه تورات از عناصر شاخص و چشمگیر این بنا ست که برآورنده فرمان دینی مبنی بر داشتن پنجره رو به اورشلیم است. ساختار فضایی این کنیسه‌ها مانند بیشتر کنیسه‌های جوباره از یک گنبد خانه مرکزی تشکیل شده است.کاربندی سقف گنبد خانه ۱۶ شاقولی است که بر ۴ ستون سنگی استوار گشته، مقطع ستون‌ها مدور ولی سر ستون‌ها به تدریج از مقطع مدور به مربع تبدیل شده و شکل گلدانی پیدا کرده است.


آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط zed.sajjad (شهریار سطح ۵ نشان) در تاریخ سه شنبه 16 آبان ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی کنیسه ملا یعقوب اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

آخرین بروزرسانی: سه شنبه 16 آبان ماه 1402
کاربر گرامی،
اطلاعات درج‌شده در مورد کنیسه ملا یعقوب در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه کنیسه ملا یعقوب ندارد.
neshan logo