info
عکس امامزاده احمد
category

امامزاده احمد (اصفهان)

محل عبادت

درباره‌ی امامزاده احمد

امامزاده احمد (محل عبادت) در اصفهان و خیابان حسن آباد واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان خورشید، مسجد جامع عباسی و سرای هنرمندان اسپادانا و همچنین هتل قصر منشی، خانه مشروطیت اصفهان، دبیرستان فرزانگان 2، مسجد ساروتقی و دوچرخه کرمانی قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از محل‌های عبادت خوب این منطقه می‌باشد.
سایر محل‌های عبادت که در محدوده امامزاده احمد واقع شده‌اند:

 • نمایندگی پارسیان
  پاسداران، سیدعلی خندان
 • کنیسه یهودیان (کتر داوود)
  آمادگاه، بین بوعلی و فردوسی
 • حسینیه بیت الحسین اصفهان
  (3.0)
  نشاط، قصر منشی، باروت کوب ها
 • تکیه گلبندان
  (5.0)
  نشاط، شهید رضا بحرینی، حسن آباد
 • بقعه بابا شیر
  (4.0)
  نشاط، شهید رضا بحرینی، حسن آباد، بین اصطهباناتی و نور
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط MHmansouri (شهریار سطح ۴ نشان) در تاریخ سه شنبه 23 اسفند ماه 1401 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی امامزاده احمد اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: سه شنبه 23 اسفند ماه 1401

  نظرات کاربران در مورد امامزاده احمد

  به این مکان نظر و امتیاز دهید

  • avatar
   علی تنکابنی
   پنجشنبه 12 اسفند ماه 1400

   بقعه امامزاده احمد مربوط به دوره صفوی است و در اصفهان، خیابان نشاط، بازارچه حسن‌آباد، کوچه امامزاده احمد (در نزدیکی میدان نقش جهان و خانه مشروطه) واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۱۴ با شمارهٔ ثبت ۲۳۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است سید جلیل سید احمد معروف به امامزاده احمد نبیره پیشوای ششم شیعیان امام جعفر صادق علیه السلام است بر اساس شواهد موجود، قبل از سال ۵۳۷ق، بنایی بر مزار احمد بن علی برپا بوده که در این سال تجدید بنا شده‌اند. لوحی از سنگ سیاه با کتبیه‌ای به خط کوفی حاکی از تجدید این بنا در سال مذکور تا سال ۱۳۰۷ش است.  از بنای متعلق به سده ششم هجری، تنها یک کتیبه موجود است که بر روی آن نوشته «آمین یا رب العالمین فی تاریخ الخامس عشره من ربیع الاول سنه ثلاث وستین وخمسمائه». ژان شاردن در سفرهای خود در ایران، از این بنا یاد کرده و آن را ساختمانی مربع‌شکل با پوششی گنبدی وصف کرده و نوشته که رهگذران آرامگاه شاه احمد را از دریچه‌ای مشرف به کوچه که میله‌های ستبر دارد زیارت می‌کنند. وی که در سده ۱۱ قمری می‌زیسته، به نقل از مردم اصفهان بنای مقبره را متعلق به ۳۰۰ سال پیش دانسته‌است. احتمالاً این همان بنای سده ششم قمری است، زیرا گزارش یا نشانه‌ای از تجدید بنا تا سده دوازدهم هجری در دست نیست

   2
  • avatar
   علیزاده
   شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   این امام زاده تاریخی در بازار اصفهان و جنوب میدان نقش جهان بالاتر از خانه مشروطیت واقع شده که بسیار مکان معنوی و زیبایی است.

   2
  • avatar
   بنده خدا
   پنجشنبه 22 مهر ماه 1400

   فضایی بسیار زیبا و بسیار معنوی پیشنهاد می کنم حتما به زیارت این امامزاده بروید.

   1
  • avatar
   تیموری
   پنجشنبه 19 فروردین ماه 1400

   محیط قشنگ، بزرگ و زیبایی داره امکانات قابل قبولی داره

   1
  • avatar
   پرهام نژاد
   سه شنبه 07 اردیبهشت ماه 1400

   خوبه و علاوه بر فضای مذهبی، مکانی فرهنگی محسوب میشه

   1
  • avatar
   rezaaa99
   دوشنبه 16 فروردین ماه 1400

   فضای تاریخی زیبا و دیدنی داره پیشنهاد میکنم حتما از این مکان جذاب دیدن کنید

   1
  • avatar
   داريوش حسینی طلاوری
   جمعه 07 مرداد ماه 1401

   بقعه امامزاده احمد مربوط به دوره صفوی است و در اصفهان، خیابان نشاط، بازارچه حسن‌آباد، کوچه امامزاده احمد (در نزدیکی میدان نقش جهان و خانه مشروطه) واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۱۴ با شمارهٔ ثبت ۲۳۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است .

  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد امامزاده احمد در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه امامزاده احمد ندارد.
  location استان اصفهان، اصفهان، نشاط، فرشادی، باروت کوب ها، حسن آباد، بین الفت و اصطهباناتی
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo