info
عکس حمام گچینه
category

حمام گچینه محله گود عربان، شیراز

مکان تاریخی

درباره‌ی حمام گچینه

حمام گچینه (مکان تاریخی) در محله گود عربان شیراز و خیابان حمام گنجینه واقع شده است. این مکان یکی از نه مکان تاریخی در محله گود عربان شیراز می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان شهید بهشتی، مسجد نصیرالملک، باغ موزه نارنجستان قوام و پاساژ ولی عصر و همچنین خانه زینت الملک قوامی، اقامتگاه بومگردی سووشون، کوچه گالری، رستوران هوران نارنجستان و موزه تاریخ فارس قرار گرفته است. با توجه به نزدیکی این مکان به ایستگاه مترو وکیل الرعایا، برای دسترسی راحت‌تر و کمک به داشتن هوایی پاک‌تر، می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای مراجعه به آن استفاده کنید.نظرات کاربران در مورد حمام گچینه

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  رضا
  دوشنبه 19 اردیبهشت ماه 1401

  حمام گچینه، یکی از حمام های قدیمی شیراز است که در سال ۱۳۰۰ ه.خ، ساخته شده است. این حمام که جز مجموعه قوام می باشد، توسط تونلی به نارنجستان قوام متصل بوده است. در بررسی های اخیر، بخشی دیگر از حمام، که ظاهراً حمام خصوصی قوام بوده است و به این حمام متصل می باشد، کشف گردیده است. سازمان میراث فرهنگی، در سال ۱۳۷۱ ه.خ، حمام گچینه را از خانم مسنی بنام همدم خریداری نموده است. حمام گچینه، یکی از پنج حمام قدیمی معروف شیراز می باشد.

  7
 • avatar
  مهداب
  جمعه 10 فروردین ماه 1403

  برای بازدید باز نیست.


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده حمام گچینه واقع شده‌اند:

 • طاق اسکرو
  (5.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 20، وفا
 • خانه حمیدی
  (3.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 25، پشت بازار وکیل، بین هادی خلوصی و بازار مشیر
 • خانه توتونچی
  (5.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 20، کریمخان زند 20/10
 • مدرسه خورشید کلاه
  (5.0)
  لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 26، ساعت، بین لطفعلی خان 24 و 26/1
 • سرای فیل
  (4.8)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 27
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط maaref (شهریار سطح ۶ نشان) در تاریخ سه شنبه 01 خرداد ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی حمام گچینه اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: سه شنبه 01 خرداد ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد حمام گچینه در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه حمام گچینه ندارد.
  location استان فارس، شیراز، بلوار زینبیه، لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 18/4، حمام گنجینه
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo