info
عکس حرم مطهر امام رضاعکس حرم مطهر امام رضاعکس حرم مطهر امام رضاعکس حرم مطهر امام رضا
category

حرم مطهر امام رضا محله حرم مطهر رضوی، مشهد

حرم مطهر رضوی

درباره‌ی حرم مطهر امام رضا

حرم امام رضا (ع) واقع در شهر مشهد، پایتخت معنوی ایران و از معروف ترین جاذبه‌های زیارتی، گردشگری است که سالانه میلیون‌ها نفر زائر از سراسر جهان روانه این مکان متبرکه می‌شوند.
جاذبه‌های این مکان زیارتی تنها به مرقد حضرت رضا (ع) محدود نمی‌شود و شامل مجموعه‌ای از چندین بنای تاریخی، فرهنگی و آموزشی است که توسط آستان قدس رضوی اداره و مدیریت می‌شوند.
حرم امام رضا (ع) با بیش از یک میلیون متر مربع مساحت، شامل 9 صحن از قبیل صحن های جامع رضوی، انقلاب، آزادی، جمهوری اسلامی، قدس و دو مسجد تاریخی بالاسر حضرت و گوهرشاد می‌باشد.
اما در کنار این مکان‌های زیارتی، نمیتوان از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی مجموعه بزرگ آستان قدس رضوی چشم‌پوشی کرد. پس چه زائر هستید چه مجاور، فرصتی را به بازدید از مجموعه کتابخانه‌ها و موزه‌های ارزشمند و تاریخی این آستان متبرک اختصاص دهید.
اگر صرفا به جهت زیارت حرم امام رضا به مشهد سفر می‌کنید، بهترین گزینه برای اقامت، هتل‌ها و مهمانپذیرهایی هستند که در اطراف حرم مطهر قرار گرفته‌اند تا با خیال راحت و در زمان اندک بتوانید به زیارت مشرف شوید.
همچنین برای سهولت تردد به حرم مطهر حضرت رضا، میتوانید از نزدیک ترین ایستگاه های مترو منتهی به حرم، یعنی ایستگاه مترو بسیج خط یک و ایستگاه مترو شهدا خط دو استفاده کنید. در ضمن بهترین مسیر برای تشرف با وسیله نقلیه شخصی، خیابان شیرازی و استفاده از پارکینگ شماره یک حرم می‌باشد.

حرم مطهر امام رضا (حرم) در محله حرم مطهر رضوی مشهد و مسیر تشرف خانم‌ها واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند شهربازی کودکان، نقاره خانه، مجموعه موزه های آستان قدس رضوی و بازار عباسقلی خان و همچنین گنبد طلا، مسجد جامع گوهرشاد، سقاخانه اسماعیل طلا، مهمانسرای حضرت (ع) و برج ساعت قرار گرفته است.