info
عکس خانه تاریخی افشاریان
category

خانه تاریخی افشاریان محله مصدق، شیراز

مکان تاریخی

درباره‌ی خانه تاریخی افشاریان

خانه تاریخی افشاریان (مکان تاریخی) در محله مصدق شیراز و خیابان شیخ روزبهان 17/2 واقع شده است. این مکان یکی از دو مکان تاریخی در محله مصدق شیراز می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند مسجد نصیرالملک و باغ موزه نارنجستان قوام و همچنین خانه زینت الملک قوامی، اقامتگاه بومگردی آیدا بانو، موزه تاریخ فارس، رستوران هوران نارنجستان و مارکت تبریزی (رحیم فیاض) قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از اماکن دیدنی و تاریخی خوب این منطقه می‌باشد.



نظرات کاربران در مورد خانه تاریخی افشاریان

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  رضا
  سه شنبه 20 اردیبهشت ماه 1401

  خانه افشاریان كه در بافت قديمی شهر شيراز در خیابان لطف علی واقع شده است و چند خانه مهم ديگر از جمله خانه زينت الملوك و ... در كنار آن است اين خانه در زمان حکومت قاجاريه ساخته شده كه مالك اصلی آن افشاريان نام  داشت تاجر فرش بود و از ساخت اين بناي تاريخي سندی در دست نيست و  گفته شده كه ساخت اين خانه با ساخت خانه زينت الملوك تقريباً همزمان است و اين خانه مثل اكثر خانه هاي دیگر شيراز برگرفته از رون اصفهاني است كه جهتي شمالی شرقي و جنوبی غربی دارد يعني طول ساختمان نسبت به اين جهت بنا شده است.

  7
 • avatar
  mohammad
  چهارشنبه 10 خرداد ماه 1402

  خانه افشاريان كه دربافت قديم شهر شيرازقرار دارد در خيابان لطف علي خان قرار گرفته است كه چند خانه مهم ديگرازجمله خانه زينت الملوك و …در كنار آن است اين خانه درزمان قاجاريه ساخته شده است كه مالك آن كه افشاريان نام  داشته است تاجر فرش بوده است و از ساخت اين بناي تاريخي سندی در دست نيست و مي گويند كه اين خانه با خانه زينت الملوك تقريباً همزمان ساخته شده است واين خانه مثل اكثرخانه هاي شيرازبرگرفته ازرون اصفهاني است كه جهتي شمال شرقي و جنوب غربی دارد يعني طول ساختمان نسبت به اين جهت بنا شده است. خانه افشاري خانه اي است كه يك سر در بزرگ با تزئينات زيبا و هشتي و بعداز هشتي وارد حياط مي شويم كه در چهار طرف آن اتاق ها و اجزاي خانه پراكنده شده است .به نسبت ديگر مي توان گفت كه اين خانه در اطراف حياط با طرحي خيلي زيبا دور چيني شده است و تمام اصول يك ساختمان خوب در اين خانه به كار گرفته شده است و اتاقهايي از جمله سردري پنج دري با راهروهاي شاه نشين حمام و غيره در اطراف حياط قرار گرفته است .

  1
 • avatar
  پوریام
  یکشنبه 09 مهر ماه 1402

  خیلی زیباست...

 • avatar
  AMiRHOSEiN
  سه شنبه 25 بهمن ماه 1401

  مکان زیبایی است


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده خانه تاریخی افشاریان واقع شده‌اند:

 • طاق اسکرو
  (5.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 20، وفا
 • خانه حمیدی
  (3.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 25، پشت بازار وکیل، بین هادی خلوصی و بازار مشیر
 • خانه توتونچی
  (5.0)
  بلوار کریمخان زند، کریمخان زند 20، کریمخان زند 20/10
 • حمام گچینه
  (3.0)
  بلوار زینبیه، لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 18/4، حمام گنجینه
 • مدرسه خورشید کلاه
  (5.0)
  لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 26، ساعت، بین لطفعلی خان 24 و 26/1
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط امیدوار (شهریار سطح ۷ نشان) در تاریخ شنبه 19 خرداد ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی خانه تاریخی افشاریان اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: شنبه 19 خرداد ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد خانه تاریخی افشاریان در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه خانه تاریخی افشاریان ندارد.
  neshan logo