info
عکس مزار فیض علیشاه
category

مزار فیض علیشاه اصفهان

آرامگاه

درباره‌ی مزار فیض علیشاه

مزار فیض علیشاه (آرامگاه) در اصفهان و خیابان فیض جنوبی واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند نگارستان تخت فولاد و بازار گل پارادایس و همچنین عطاری ابوعطا، آرامگاه حاج شیخ غلامرضا فیروزیان، تکیه کازرونی، درب دوم گلستان شهدا و آب انبار کازرونی قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این بنا یکی از آرامگاه‌های خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد مزار فیض علیشاه

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  پارسا نشان
  یکشنبه 01 آبان ماه 1401

  میرز عبدالحسین ملقّب به «فیض علی‌شاه» فرزند ملاّ محمّدعلی طبسی، عارف سالک، از متصوفه اصفهان در قرن دوازدهم هجری بوده است. وی در شیراز خدمت سیّدمعصوم علی‌شاه رسیده و به توبه و تلقین ارشاد یافت. ریاضت‌ها کشیده و از مرتبه ارادت به خلافت رسیده و لقب «فیض علی‌شاه» یافت و به اتفاق مراد خود به اصفهان آمد. علی‌مراد خان زند نسبت به او ارادت یافته، تکیه فیض را به نام او بنا نمود. در آنجا به ارشاد هدایت پرداخته تا سال ۱۱۹۴ق وفات یافته در تکیه خود مدفون شد.


سایر آرامگاه‌های که در محدوده مزار فیض علیشاه واقع شده‌اند:

 • مقبره شیخ محم د انصاری پور
  مصلی، بعد از طالقانی
 • مزار شهید رضا قلعه شاهی
  سعادت آباد (آزادگان)، جمشیدی
 • آرامگاه فامیلی پورمیری
  امام سجاد، کریمپور، تقاطع میدان شهید حسن غازی
 • تکیه و آرامگاه آیت‌الله سید علی اکبر هاشمی
  سعادت آباد (آزادگان)، نظام 16
 • آرامگاه آیت الله خوانساری و داورپناه
  فیض جنوبی، واله اصفهانی 19 - واله اصفهاني 16، بهروزی
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار پنجشنبه 18 آبان ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. این به‌روزرسانی توسط کاربران نشان انجام شده است.(چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی مزار فیض علیشاه اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: پنجشنبه 18 آبان ماه 1402
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد مزار فیض علیشاه در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه مزار فیض علیشاه ندارد.
  neshan logo