info
عکس بازارچه حاج محمدجعفر
category

بازارچه حاج محمدجعفر اصفهان

مکان تاریخی

درباره‌ی بازارچه حاج محمدجعفر

بازارچه حاج محمدجعفر (مکان تاریخی) در اصفهان و خیابان حمام وزیر واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند میدان عتیق امام علی (سبزه میدان)، حمام شاه علی و بازار سرای هندوها و همچنین مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان، آتلیه نفس، مسجد حاج محمد جعفر آباده ای، فروشگاه گز کرمانی و فروشگاه اینترنتی کلاسیک کالا قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از اماکن دیدنی و تاریخی خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد بازارچه حاج محمدجعفر

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  ﷽🇵🇸🇮🇷 یا علی 🇮🇷🇵🇸
  دوشنبه 05 تیر ماه 1402

  بازارچه مربوط به دوران قاجار است🫡🫡🫡🫡🫡

  2
 • avatar
  مسافر
  جمعه 26 اسفند ماه 1401

  بازارچه‌ای قدیمی مربوط به قاجار که مسجد حاج محمد جعفر نیز در بازارچه قرار گرفته از مساجد زيباي شبستاني اصفهان است كه در حدود سال 1280 هجري قمري و در عهد قاجاريه برپا شده و حاج محمد جعفر آباده‌اي از علما و پيشوايان بزرگ آن دوره امام جماعت اين مسجد را بر عهده گرفت و بعد از ايشان نيز ميرزاعبدالغفار تويسركاني بود كه به همتش مرمت و كاشيكاري هاي ديگر مسجد صورت گرفته

  2
 • avatar
  king
  سه شنبه 13 تیر ماه 1402

  باحاله عالی کلی خرید کردیم

 • avatar
  جواد
  جمعه 30 دی ماه 1401

  یه بازارچه با بافت سنتی و درجه یک

 • avatar
  رضا
  یکشنبه 18 اردیبهشت ماه 1401

  . هنگاميكه به بازارچه مي‌نگري و ادامه آن را در مسيري متصل به بازار بزرگ تصور مي كني آن زمان كه هيچ اثري از خيابان عبدالرزاق نبود، محله نيم‌آورد بر سر راهت قرار داشت و در پس آن مسجد ميرزا احمد و مدرسه تاريخي نيم‌آورد كه امروزه همه از هم گسسته و تنها يادي از آن كوچه هاي پرپيچ و خم باقي مانده است و در نهايت تكيه بازارچه كه رنگ و رخسار گذشته‌اي نه چندان دور را به همراه دارند. اما به سوي بازارچه حاج محمد جعفر كه مي روي در ابتداي راه، بازارچه حبيبه بيگم سمت راست قرار گرفته با درگاهي كوتاه و در بزرگ چوبي، كمي كه سر را خم كني درونش پيداست با هاله اي از نور و چرخش غبار در فراسويش، نگاهي به آن خاطرات شيرين و رنگين كودكي اهالي محل را برايت تداعي مي كند.

 • avatar
  پارسا نشان
  چهارشنبه 02 آذر ماه 1401

  از خيابان عبدالرزاق به سوي ميدان عتيق در سمت چپ، سر در بازارچه‌اي است كه سادگي و در عين حال جذبه درگاهش تو را به عمق تاريخش مي كشاند. محله نيم‌آورد بر سر راه آن قرار دارد و در پس آن مسجد ميرزا احمد و مدرسه تاريخي نيم‌آورد كه امروزه همه از هم گسسته و تنها يادي از آن كوچه هاي پرپيچ و خم باقي مانده است و در نهايت تكيه بازارچه كه رنگ و رخسار گذشته‌اي نه چندان دور را به همراه دارند. به سوي بازارچه حاج محمد جعفر كه مي روي در ابتداي راه، بازارچه حبيبه بيگم سمت راست قرار گرفته با درگاهي كوتاه و در بزرگ چوبي.


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده بازارچه حاج محمدجعفر واقع شده‌اند:

 • کاروانسرای تاریخی نی
  ولی عصر، آیت الله زند کرمانی
 • سرای تاریخی منجم
 • خانه تاریخی حیدر میرزا
  هاتف، نواب حیدر میرزا، گلبهار، شقایق 4
 • گذر آقا نورالله نجفی
  (5.0)
  نجفی
 • طاق چشمه ای بازارچه نو
  (5.0)
  حکیم، نرسیده به بازارچه نو
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط هادی (شهریار سطح ۸ نشان) در تاریخ سه شنبه 22 اسفند ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی بازارچه حاج محمدجعفر اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: سه شنبه 22 اسفند ماه 1402
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد بازارچه حاج محمدجعفر در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه بازارچه حاج محمدجعفر ندارد.
  neshan logo