عکس کاخ موزه نیاوران مشاهده در نقشه نشان
category

کاخ موزه نیاوران (محله کاشانک، تهران)

موزه
استان تهران تهران استان تهران، تهران، ميدان شهید باهنر(نیاوران)، پاسداران

موقعیت کاخ موزه نیاوران یکی از موزه‌ها خوب منطقه در محله کاشانک تهران را به همراه آدرس تلفن ساعت کاری و نظرات کاربران در نقشه نشان ببینید.


کاخ موزه نیاوران (موزه) در محله کاشانک تهران و خیابان ميدان شهید باهنر(نیاوران)، پاسداران واقع شده است. این مکان یکی از ده موزه در محله کاشانک تهران می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران، کاخ موزه صاحبقرانیه و کراتین الماس رویال و همچنین کافه کارزین، کاخ موزه احمد شاهی، بوستان نسیم، مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و زمین تنیس مجموعه کاخ نیاوران قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از موزه‌ها خوب این منطقه می‌باشد.


تصاویر کاخ موزه نیاوران


راه‌های ارتباطی

آدرس دقیق: استان تهران، تهران، ميدان شهید باهنر(نیاوران)، پاسداران

تلفن تماس: 02122287026

وب‌سایت رسمی: niavaranmu.ir

ساعت کاری کاخ موزه نیاوران

 • شنبه09:00 - 18:00
 • یک‌شنبه09:00 - 18:00
 • دوشنبه09:00 - 18:00
 • سه‌شنبه09:00 - 18:00
 • چهارشنبه09:00 - 18:00
 • پنج‌شنبه09:00 - 18:00
 • جمعه08:00 - 20:00

سایر موزه‌ها که در محدوده کاخ موزه نیاوران واقع شده‌اند:

 • کاخ موزه صاحبقرانیه
  (4.1)
  پاسداران
 • موزه خودروهای اختصاصی شاه
  (4.1)
  باهنر، پور ابتهاج (دارآباد)
 • کاخ موزه احمد شاهی
  (4.2)
  ميدان شهید باهنر(نیاوران)، پاسداران
 • موزه جهان نما
  (4.1)
  پاسداران
 • موزه کتابخانه‌ سلطنتی نیاوران
  (5.0)
  نصیرآبادی، حیدری راد، اتحاد
 • آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط مرتضی مهاجری (شهریار سطح ۴ نشان) در تاریخ شنبه 03 دی ماه 1401 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی کاخ موزه نیاوران تهران اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  کاخ شاهنشاهی کاخ نیاوران کاخ و موزه نیاوران تاریخی جاهای مکان محل های موزه جاذبه دیدنی گردشگری توریستی

  آخرین بروزرسانی: شنبه 03 دی ماه 1401

  نظرات کاربران در مورد کاخ موزه نیاوران

  • avatar
   davood6267 (شهریار سطح ۶) دوشنبه 11 فروردین ماه 1399

   کلکسیون کتاب های شخصی شاه رو میتونید اینجا ببینید

   6
  • avatar
   کاربر نشان (شهریار سطح ۹) دوشنبه 16 اسفند ماه 1400

   کاخ نیاوران در مجموعه باغ نیاوران در میدان شهید باهنر (میدان نیاوران) تهران واقع شده است. کاخ نیاوران در باغی درکنار روستای «گُرده وی» یا «گُرده به» که در نیاوران امروزی قرار داشت ساخته شد. این باغ در نیزاری در همسایگی این روستا ایجاد شد. باغ ییلاقی فتحعلی‌شاه قاجار که در این نیزار ایجاد شد را «نی آوران» نامیدند که بعدها به نام «نیاوران» مشهور شد مجموعه کاخ موزه نیاوران شامل؛ کتابخانه اختصاصی، کاخ نیاوران ، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، موزه جهان نما، باغ کتیبه ها، موزه حوضخانه، موزه خودروهای کاخ نیاوران، مدرسه اختصاصی است. محمدشاه در باغ نیاوران بنای کوچک و ساده ای بنا کرد و به دنبال او ناصرالدین‌شاه قاجار” کاخ صاحبقرانیه ” را در این باغ ساخت. آخرین بنایی که در دوران قاجار در این باغ ساخته شد ” کوشک احمدشاهی” است. کاخ کوچک فتحعلی شاه در باغ نیاوران در زمان محمدرضا پهلوی تخریب و کاخ نیاوران بجای آن ساخته شد. طراح بنا محسن فروغی بود که طرح خود را بیشتر از معماری ایرانی و تلفیقی از هنر پیش و پس از اسلام الهام گرفته بود کاخ نیاوران با مساحتی در حدود 9000 مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه در باغ نیاوران واقع شده است. در ابتدا این کاخ را به عنوان محلی برای پذیرایی سلطنتی و اقامت میهمانان عالی رتبه دربار طراحی نمودند اما در حین عملیات اجرایی با اعمال تغییراتی در کاربری به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده او اختصاص یافت. پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۵ کاخ موزه نیاوران برای اولین بار گشایش یافت. در سال ۱۳۶۸ مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی در محل مدرسه اختصاصی راه اندازی شد و یک سال بعد فضاهای جانبی آن به خوابگاه پسران اختصاص یافت. در سال های بعد موزه جهان نما (۱۳۷۶)، کاخ صاحبقرانیه (۱۳۷۷) و کوشک احمدشاهی (۱۳۷۹) نیز در معرض بازدید عموم قرار گرفت

   3
  • avatar
   کاربر نشان (شهریار سطح ۲) یکشنبه 19 تیر ماه 1401

   خیلی زیبا بود خیلی حسرت روزای گذشته راخوردم

   2
  • avatar
   شیروانی فیل آبادی (شهریار سطح ۱۲) پنجشنبه 19 اسفند ماه 1400

   در میان ساختمان های کوتاه و بلند محله نیاوران تهران، باغ زیبایی خودنمایی می کند که رهگذران کنجکاو را به درون خود می کشاند. این باغ مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نام دارد که شامل باغی زیبا و ساختمان های متعدد می شود و مقصدی ناب برای تجربه یک گردش خانوادگی و دوستانه است.  این منطقه از تهران برای نخستین بار مورد توجه قاجارها قرار گرفت و کم کم بناهای زیبایی در آن ساخته شدند. ناصرالدین شاه کاخ زیبایش را در این باغ بنا نهاد و در کنارش حرمسرایی نیز برپا کرد. سپس رضاخان بر تخت سلطنت تکیه زد و بساط این باغ و حرمسرایش را برچید. پسر وی پس از رسیدن به سلطنت، خانواده اش را به این باغ آورد و ساختمانی برای سکونت آنها بنا کرد.  مجموعه نیاوران نه تنها از حیث تاریخ، که از نظر معماری نیز قابل توجه است. در یک سو صاحبقرانیه با ظاهرِ ناصرالدین شاه پسندش، خودنمایی می کند و نشانه هایی از معماری ایرانی اروپایی را به نمایش می گذارد و در گوشه ای دیگر سازه های نوین تر رخ می نمایند. به دلیل این زیبایی ها و ارزش مجموعه، نامش از 6 خرداد 1377 با شماره 2025 در فهرست آثار ملی ایران قرار دار

   2
  • avatar
   نورایی (شهریار سطح ۳) شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   یک اتاق واقعاً عالی برای هر اتفاقی فضای داخلی باغ خیلی ساده و شیک بود این کاخ توسط معماری ایرانی آقای فروغی طراحی شده محیط این کتابخانه آرام و جذاب طراحی شده

   2
  • avatar
   مهرزاد (شهریار سطح ۵) شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   منطقه کاخ نیاوران بسیار زیبا و خوش آب و هواست.ولی چند میز و صندلی از اثاثیه کاخ باقی مانده که به نظافت آنها هم رسیدگی نمی شود و جواب قانع کننده ای هم در مورد این موضوع از راهنما شنیده نمیشود.بعضی از قسمتهای دیدنی کاخ هم تعطیل است.

   2
  • avatar
   asghari (شهریار سطح ۳) شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   مکانی دیدنی و بسیار زیبا و بسیار جالب و بسیار خوش اب و هوا

   2
  • avatar
   بهزاد (شهریار سطح ۸) شنبه 18 تیر ماه 1401

   معماری اصیل ایرانی، با تزئینات زیبای داخلی آدم رو محو زیبایی هاش میکنه

   1
  • avatar
   کاربر نشان (شهریار سطح ۴) چهارشنبه 17 فروردین ماه 1401

   زیبا وآموزنده

   1
  • avatar
   مجید حیدری (شهریار سطح ۱۰) شنبه 21 خرداد ماه 1401

   کاخ نیاوران که در محوطه پردارودرختش اجراهای موسیقی برگزار می‌شود و کافه‌ی پررونقی دارد، از دوره پهلوی به جا مانده. عملیات ساخت کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷ شروع شد. با وقفه‌ای که پیش آمد در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید. در زمان فتحعلی شاه قاجار کاخ کوچک‌تری در محل فعلی کاخ نیاوران قرار داشت که در زمان محمدرضا پهلوی تخریب و کاخ نیاوران جایش را گرفت. کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه و موزه جهان‌نما از قسمت‌های کاخ نیاوران است.

   1
  • avatar
   کاربر نشان (شهریار سطح ۴) دوشنبه 08 فروردین ماه 1401

   عالی

   1
  • avatar
   آریا (شهریار سطح ۷) شنبه 16 مهر ماه 1401

   مکان دیدنی و بسیار زیبا🤍

  • avatar
   کاربر نشان (شهریار سطح ۳) پنجشنبه 20 مرداد ماه 1401

   عالی بود

  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد کاخ موزه نیاوران تهران در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه کاخ موزه نیاوران تهران ندارد.
  neshan logo