info
عکس باغ جهان نماعکس باغ جهان نماعکس باغ جهان نماعکس باغ جهان نما
category

باغ جهان نما محله حافظیه، شیراز

مکان دیدنی

درباره‌ی باغ جهان نما

باغ جهان نما (مکان دیدنی) در محله حافظیه شیراز و بلوار گلستان، حافظ واقع شده است. این مکان یکی از دو مکان دیدنی در محله حافظیه شیراز می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان ابن سینا، باغ چهل مقام، باغ موزه هفت تنان و بازارچه صنایع دستی و رستوران سنتی جهان نما (در حال ساخت) و همچنین خانه استیک دلا، هتل پارک سعدی شیراز، پمپ بنزین جهان نما، مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و عمارت کوشک قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از مکان‌های دیدنی خوب این منطقه می‌باشد.
سایر مکان‌های دیدنی که در محدوده باغ جهان نما واقع شده‌اند:

 • تنگه الله اکبر
  (4.5)
  قانعی، قانعی 3، هفت تنان26، بلوار هفت تنان، بلوار ربانی
 • باغ چهل مقام
  (4.3)
  بلوار چهل مقام، چهل مقام 16‍
 • آبشار مصنوعی شیراز
  (4.4)
  بلوار هفت تنان، میدان قرآن
 • آدرس، اطلاعات و شماره تماس و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط هومن (شهریار سطح ۵ نشان) در تاریخ یکشنبه 19 آذر ماه 1402 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی باغ جهان نما اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: یکشنبه 19 آذر ماه 1402

  نظرات کاربران در مورد باغ جهان نما

  به این مکان نظر و امتیاز دهید

  • avatar
   Ali
   شنبه 14 مرداد ماه 1402

   باغ جهان نما در شمال شیراز واقع شده‌است. این باغ همچون سه باغ مشهور دیگر یعنی باغ ارم، باغ دلگشا و باغ تخت در دوره آل مظفر و آل اینجو (قرن هشتم هجری قمری) یعنی قبل از یورش تیمور گورکانی به شیراز در نهایت آبادانی بوده‌است. ابن عربشاه مورخ دوره تیموری در کتاب عجایب المقدور آنرا زینت الدنیا نامیده‌است. باغ جهان نما در هنگام اقامت تیمور گورکانی در شیراز، همچون سایر باغهای نامدار آن دوره مورد توجه وی واقع شده بطوریکه همانند آنرا در اطراف سمرقند که موطن او بوده احداث و آنرا جهان نما نامیده‌است. این باغ در دوره صفویه نیز آباد و قابل اهمیت بوده‌است. شارون و تاورنیه جهانگردان فرانسوی که در دوره صفویه شیراز را دیده‌اند، خیابان زیبایی توصیف کرده‌اند که از تنگ الله اکبر تا بقعه میر علی بن حمزه که محل خیابان حافظ کنونی است ادامه داشته و در دو طرف آن باغهای زیبا و آبادی وجود داشته‌است. این باغ کهن‌ترین باغ شیراز است که از آب و رودخانهٔ پُرآوزاهٔ رکنی مشروب می‌شده و در منطقهٔ ویژه ای از شیراز (خیابان حافظ) و در میان آرامگاه حافظ، هفت‌تنان، دروازه قرآن، خواجوی کرمانی، بابا کوهی، باغ ملی، گهواره دید، کتابخانه ملی اسناد و... جای دارد. کریم خان زند در سال ۱۱۸۵ هجری قمری این باغ را که در زمینهای مقابل جعفرآباد و مصلی قرار داشته حصار کشید و عمارت کوشک را در وسط آن ساخت و در اطراف عمارت خیابان کشیهای زیبا و درختکاری مفصلی بعمل اورد. طرح و اسلوب این باغ را کریمخان نظیر باغ نظر در داخل دارای چهار خیابان و اطراف چهار حوض دو بزرگ و دو کوچک ساخته‌است. در ضلع جنوبی بقایای آبنمایی به چشم می‌خورد که فواره آن هنوز پابرجاست. این آبنما از جلوی ضلع جنوبی آغاز می‌شود و به حوضی در جلوی بنایی که در دوره قاجاریه و در انتهای ضلع جنوبی احداث گردیده منتهی می‌شود که اخیراً مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته‌است. باغ جهان نما در سال ۱۳۸۳ توسط شهرداری شیراز و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان فارس احیا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

   8
  • avatar
   پسندیدی❤کن و نظرتو بگو👇
   سه شنبه 03 خرداد ماه 1401

   باغ جهان نما یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز است که بعد از دروازه قرآن، پیش رویتان سبز می‌شود. این باغ زیبا در همسایگی مقبره حافظ واقع شده است و فاصله آن با پای پیاده تا حافظیه در حدود 15 دقیقه است. کنده‌کاری‌های هنرمندانه‌ای روی چوب‌های تنه درخت، در ورودی باغ از شما استقبال می‌کنند. وارد باغ جهان نما بشوید و از قدم زدن در اطراف باغچه‌هایی پر از بنفشه، اطلسی، داوودی، رز هفت رنگ و… لذت ببرید. درختانی همچون سرو، کاج و نارنج را در این باغ بسیار خواهید دید. عمارتی کلاه فرنگی را در مرکز باغ جهان نما خواهید دید که ساختاری هشت ضلعی دارد. هر چند قدمت این باغ به زمان حکومت سلسله «مظفر» و «اینجو» در قرن هشتم می‌رسد، اما ساختمان این باغ و حوض‌های آن در زمان کریم‌خان زند و به دستور وی بنا شده است.

   6
  • avatar
   محمد
   شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   باغ جهان نما در شیراز در هنگام اقامت تیمور گورکانی ساخته شده است. یک موزه کوچک درون این باغ وجود دارد که علاوه بر ورودی خود باغ برای این موزه هم ورودی جداگانه می گیرند. در شبها زیبا و دیدنی هست

   4
  • avatar
   کاربر نشان
   یکشنبه 06 فروردین ماه 1402

   ورودی برایه اینجا نفری ۱۰ تومنه که نسبت به حافظ زیاده و به نظرم توجیح نداره

   3
  • avatar
   شیروانی پور فیل آبادی
   شنبه 19 فروردین ماه 1402

   اگرچه قدمت تاریخی این باغ به قبل از اسلام و زمان حکومت ساسانیان، صفویان و قارجاریان برمی‌گردد اما در دوران صفویه هم مکانی برای تفریح بوده است. اگرچه در زمان حکومت نادرشاه تا آغاز حکومت زندیه باغ دلگشا دچار ضربه و آسیب‌های بسیاری شد اما در دوران کریم‌خان زند دوباره این باغ جانی دوباره گرفت و به دوران اوج آبادانی و شکوه خودش رسید. سال‌ها بعد در دوران قاجار شخصی به نام حاج ابراهیم اعتماد الدوله شیرازی دوباره باغ را احیا کرد اما بعد از او این باغ هماند مخروبه‌ شد تا اینکه در سال ۱۳۳۶ توسط نواب رضا قلی میرزا باغ خریداری شد و عملیات مرمت و بازسازی شروع شد. حدود ۳۰ سال بعد باغ دلگشا توسط میرزا علی اکبر قوام الملک مرمت شد درر زمان او بود که ایوان و ستون‌های این عمارت بنا شد. پسر او نیز حمام را در ضلع شرقی باغ ساخت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این باغ تا حدود ۵۰ سال پیش نیز تحت تملک دختر قوام الملوک و همسرش ناظم الملک بود اما اکنون اداره آن در دست شهرداری است. باغ دلگشا شیراز همانند باغ‌های ایرانی دارای دیوارهای بلند در اطراف و عمارتی زیبا در میانه باغ و جوی‌های آب به همراه حوض بزرگی که روبه روی عمارت قرار دارد و از آب قنات سرچشمه می‌گیرد. با ورود به این باغ سرسبزی آن شما را به وجد می‌آورد و بوی بهارنارنج شما را مدهوش می‌کند. جوی آب به همراه فوارهایش که از وسط باغ کشیده شده است شما را به سمت مرکز باغ هدایت می‌کند، جایی که قدیمی ترین ساختمان کلاه فرنگی ایران همانند عمارتی سه طبقه با کاشی کاری‌های چشم نواز قد علم کرده است. در جلوی عمارت باغ استخر بزرگی وجود دارد تا همانند کولر آبی هوا را برای ساکنان عمارت تلطیف کند. داخل این عمارت یک تالار بزرگ به همراه چهار قسمت شاه نشین طراحی شده است. همچنین دو ستون بلندی که در وسط عمارت قرار گرفته ایوان بزرگ چوبی را نگه داشته است.

   3
  • avatar
   میثم
   سه شنبه 30 فروردین ماه 1401

   فوق العاده برای عکاسی از زیبایی باغ هر چی بگم کم گفتم

   3
  • avatar
   بامداد
   پنجشنبه 11 دی ماه 1399

   حتما تو فصل بهار دیدن کنید که زیبایی و جذابیتش با گل ها چند برابر میشه

   3
  • avatar
   Zakariya
   یکشنبه 15 مرداد ماه 1402

   باغ عظیم و مفخر جهان نما

   2
  • avatar
   محمد
   دوشنبه 21 فروردین ماه 1402

   در یک کلام میگم خیلی زیباست

   2
  • avatar
   محسن
   سه شنبه 17 اسفند ماه 1400

   باغ جهان‌نما از دیگر باغ‌های زیبا و باشکوه شهر شیراز به شمار می‌رود. این باغ در نزدیکی حافظیه قرار دارد و قدمت بسیار طولانی دارد. اینکه باغ‌ جهان‌نما دقیقا در چه دوره‌ای و توسط چه کسی ساخته شده است، مشخص نیست، اما کریم خان زند در دوره زندیان این باغ را مورد بازسازی قرار دارد و یک عمارت زیبای ۸ ضلعی درون آن ساخت.این عمارت دارای دو طبقه بوده و از ۴ شاه‌نشین و چندین اتاق برخوردار است. نمای عمارت جهان‌نما کاملا آجری بوده و بسیار باصفا است. راه ورود باغ تا رسیدن به عمارت کاملا سنگ‌فرش بوده و درختان فراوانی در دو طرف آن به چشم می‌خورد. لازمدر ضلع شرقی خیابان حافظ، بالاتر از میدان حافظیه، این باغ را می‌بینید. این باغ در زمان دوران صفوی، یکی از پررونق‌ترین و باصفاترین باغ‌های شهر بود؛ اما پس از پایان حکومت صفویان، رو به ویرانی رفت تا اینکه در زمان زندیان توسط کریم‌خان زند دوباره رونق گرفت و عمارتی هم در آن بنا شد. به ذکر است که باغ جهان‌نما هم‌اکنون در مالکیت مرکز صدا و سیمای شیراز قرار دارد.

   2
  • avatar
   تسلیمی
   دوشنبه 06 اردیبهشت ماه 1400

   غذای زیبای دارد گل های زیادی در آنجا قرار دارد و موزه هم دارد امکاناتش کم ضعیفه و به نسبت باغ های دیگر به قدمت این جا کمی ضعیف است

   2
  • avatar
   آزادزاده
   شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   باغ و موزه جهان نما در شیراز که از مکانهای تاریخی که مردم از کشورهای مختلف برای دیدن میان.

   2
  • avatar
   Kianoosh2020
   جمعه 03 آذر ماه 1402

   باغ زیبا و تمیز

   1
  • avatar
   pks
   شنبه 03 تیر ماه 1402

   زیبا

   1
  • avatar
   مهدی ملکیها
   یکشنبه 03 اردیبهشت ماه 1402

   برای لحظاتی بدون محدودیت لذت ببر

   1
  • avatar
   پارسا
   پنجشنبه 15 دی ماه 1401

   زیباست

   1
  • avatar
   JJ
   جمعه 02 دی ماه 1401

   جای باصفاییه زیاد برگ نیست؛ ولی قدم زدن توش لذت بخشه

   1
  • avatar
   koohsabz
   سه شنبه 30 فروردین ماه 1401

   محیط بسیار دلنشین و آرامی هست

   1
  • avatar
   ArshiaAZ
   جمعه 25 شهریور ماه 1401

   منطقه ای کاملا ارام و خوب

   1
  • avatar
   کاربر نشان
   شنبه 15 آبان ماه 1400

   سلام ببخشید تعطیل هست؟

   1
  • avatar
   امیر بهرام
   یکشنبه 14 شهریور ماه 1400

   به علت شیوع کرونا تعطیل است

   1
  • avatar
   𝑯𝒐𝒔𝒔𝒆𝒊𝒏
   شنبه 07 خرداد ماه 1401

   جای قشنگ و دیدنی هست

   1
  • avatar
   izadi.h
   شنبه 04 اردیبهشت ماه 1400

   باغ جهان نما باغی تاریخی و بسیار زیبا و پر از گل که به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است

   1
  • avatar
   رسول
   شنبه 11 آذر ماه 1402

   باغ‌ جهان نما نیز همچون سایر باغ‌های ایرانی بیانگر رابطه‌ تنگاتنگ میان بستر فرهنگی و طبیعی است و نشانه‌ای از سازگار و همسو کردن نیازهای انسان و طبیعت است. باغ ایرانی نمایانگر توان نهفته‌ محیط و طبیعت‌ و چگونگی استفاده از آن بوده است. خالق باغ با اتکا به دانش تجربی خود، فضایی را ایجاد کرده که باعث بقا و پویایی بستر طبیعی شده است.

  • avatar
   Ailin
   شنبه 13 آبان ماه 1402

   خیلی زیبا دلنشین و با صفا هست

  • avatar
   Maria
   یکشنبه 30 مهر ماه 1402

   این باغ همچون سه باغ مشهور دیگر یعنی باغ ارم، باغ دلگشا و باغ تخت در دوره آل مظفر و آل اینجو (قرن هشتم هجری قمری) یعنی قبل از یورش تیمور گورکانی به شیراز در نهایت آبادانی بوده‌است. ابن عربشاه مورخ دوره تیموری در کتاب عجایب المقدور آنرا زینت الدنیا نامیده‌است. باغ جهان نما در هنگام اقامت تیمور گورکانی در شیراز، همچون سایر باغهای نامدار آن دوره مورد توجه وی واقع شده بطوریکه همانند آنرا در اطراف سمرقند که موطن او بوده احداث و آنرا جهان نما نامیده‌است. این باغ در دوره صفویه نیز آباد و قابل اهمیت بوده‌است. شارون و تاورنیه جهانگردان فرانسوی که در دوره صفویه شیراز را دیده‌اند، خیابان زیبایی توصیف کرده‌اند که از تنگ الله اکبر تا بقعه میر علی بن حمزه که محل خیابان حافظ کنونی است ادامه داشته و در دو طرف آن باغهای زیبا و آبادی وجود داشته‌است. این باغ کهن‌ترین باغ شیراز است که از آب و رودخانهٔ پُرآوزاهٔ رکنی مشروب می‌شده و در منطقهٔ ویژه ای از شیراز (خیابان حافظ) و در میان آرامگاه حافظ، هفت‌تنان، دروازه قرآن، خواجوی کرمانی، بابا کوهی، باغ ملی، گهواره دید، کتابخانه ملی اسناد و... جای دارد. کریم خان زند در سال ۱۱۸۵ هجری قمری این باغ را که در زمینهای مقابل جعفرآباد و مصلی قرار داشته حصار کشید و عمارت کوشک را در وسط آن ساخت و در اطراف عمارت خیابان کشیهای زیبا و درختکاری مفصلی بعمل اورد. طرح و اسلوب این باغ را کریمخان نظیر باغ نظر در داخل دارای چهار خیابان و اطراف چهار حوض دو بزرگ و دو کوچک ساخته‌است. در ضلع جنوبی بقایای آبنمایی به چشم می‌خورد که فواره آن هنوز پابرجاست. این آبنما از جلوی ضلع جنوبی آغاز می‌شود و به حوضی در جلوی بنایی که در دوره قاجاریه و در انتهای ضلع جنوبی احداث گردیده منتهی می‌شود که اخیراً مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته‌است. باغ جهان نما در سال ۱۳۸۳ توسط شهرداری شیراز و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان فارس احیا و مورد بهره برداری قرار گرفت. در سروده‌های شاعران معاصر از نام این باغ یاد شده است: گردیده چو ویرانه‌ام امروز پردیسِ جهان‌نمای شیراز

  • avatar
   رضوونی. بیوچک کن
   دوشنبه 27 شهریور ماه 1402

   چه زیبا

  • avatar
   کاربر نشان
   یکشنبه 19 شهریور ماه 1402

   قدیمی ترین باغ شیراز

  • avatar
   اینترنت آسیاتک مرکزی
   پنجشنبه 29 تیر ماه 1402

   این باغ، از قدیمی‌ترین باغ‌های شیراز به شمار می‌آید که بعد از دروازه‌ قرآن و در همسایگی مقبره حافظ واقع شده است. در این باغ بسیار زیبا، گونه‌های مختلفی از گیاهان، به همراه ابنیه تاریخی، به‌نام کلاه فرنگی وجود دارد. هرچند قدمت این باغ به زمان حکومت سلسله «مظفر» و «اینجو» در قرن هشتم می‌رسد، اما ساختمان و حوض‌های آن در زمان کریم‌خان زند و به دستور وی بنا شده است. عمارت هشت ضلعی کلاه فرنگی، در مرکز باغ قرار گرفته و در اطراف عمارت، چهار خیابان با ردیفی از درختان سبز دیده می‌شود. جاری شدن جوی‌های آب در مسیر این چهار خیابان هم، منظره‌ای چشم‌نواز را خلق کرده است. البته امروزه، فضای داخلی عمارت اصلی باغ جهان‌نما به موزه تبدیل شده است. در این موزه نقاشی‌های سیاه‌قلم گردشگران اروپایی که در وصف بناهای تاریخی ایران کشیده‌اند، به نمایش گذاشته شده است. کلکسیون تمبر، سکه، قفل‌های دست‌ساز، اسناد تاریخی و… از دیگر اشیای ارزنده در موزه باغ جهان‌نماست.

  • avatar
   امیر حسین
   یکشنبه 08 مرداد ماه 1402

   اگرچه قدمت تاریخی این باغ به قبل از اسلام و زمان حکومت ساسانیان، صفویان و قارجاریان برمی‌گردد اما در دوران صفویه هم مکانی برای تفریح بوده است. اگرچه در زمان حکومت نادرشاه تا آغاز حکومت زندیه باغ دلگشا دچار ضربه و آسیب‌های بسیاری شد اما در دوران کریم‌خان زند دوباره این باغ جانی دوباره گرفت و به دوران اوج آبادانی و شکوه خودش رسید. سال‌ها بعد در دوران قاجار شخصی به نام حاج ابراهیم اعتماد الدوله شیرازی دوباره باغ را احیا کرد اما بعد از او این باغ هماند مخروبه‌ شد تا اینکه در سال ۱۳۳۶ توسط نواب رضا قلی میرزا باغ خریداری شد و عملیات مرمت و بازسازی شروع شد. حدود ۳۰ سال بعد باغ دلگشا توسط میرزا علی اکبر قوام الملک مرمت شد درر زمان او بود که ایوان و ستون‌های این عمارت بنا شد. پسر او نیز حمام را در ضلع شرقی باغ ساخت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این باغ تا حدود ۵۰ سال پیش نیز تحت تملک دختر قوام الملوک و همسرش ناظم الملک بود اما اکنون اداره آن در دست شهرداری است. باغ دلگشا شیراز همانند باغ‌های ایرانی دارای دیوارهای بلند در اطراف و عمارتی زیبا در میانه باغ و جوی‌های آب به همراه حوض بزرگی که روبه روی عمارت قرار دارد و از آب قنات سرچشمه می‌گیرد. با ورود به این باغ سرسبزی آن شما را به وجد می‌آورد و بوی بهارنارنج شما را مدهوش می‌کند. جوی آب به همراه فوارهایش که از وسط باغ کشیده شده است شما را به سمت مرکز باغ هدایت می‌کند، جایی که قدیمی ترین ساختمان کلاه فرنگی ایران همانند عمارتی سه طبقه با کاشی کاری‌های چشم نواز قد علم کرده است. در جلوی عمارت باغ استخر بزرگی وجود دارد تا همانند کولر آبی هوا را برای ساکنان عمارت تلطیف کند. داخل این عمارت یک تالار بزرگ به همراه چهار قسمت شاه نشین طراحی شده است. همچنین دو ستون بلندی که در وسط عمارت قرار گرفته ایوان بزرگ چوبی را نگه داشته است.

  • avatar
   𝑴𝒐𝒔𝒕𝒂𝒇𝒂
   یکشنبه 11 تیر ماه 1402

   شیراز شهر تمدن و ادب فارسی پر از باغ‌های معروف و بوستان است. ازاین‌رو شاید به دیدن یک یا دو باغ معروف بسنده و با خودتان فکر کنید تمام این مکان‌ها شبیه به هم هستند. اما در واقع هرکدام از این اماکن ویژگی‌ و زیبایی خود را دارند و به‌هیچ‌وجه با هم قابل قیاس نیستند. باغ جهان‌نما نیز مانند سه باغ معروف دیگر شهر شیراز شکوه و جلال خاص خود را دارد و به‌عنوان یکی از مشهورترین مکان های دیدنی شیراز میزبان گردشگران است.باغ‌ جهان نما نیز همچون سایر باغ‌های ایرانی بیانگر رابطه‌ تنگاتنگ میان بستر فرهنگی و طبیعی است و نشانه‌ای از سازگار و همسو کردن نیازهای انسان و طبیعت است. باغ ایرانی نمایانگر توان نهفته‌ محیط و طبیعت‌ و چگونگی استفاده از آن بوده است. خالق باغ با اتکا به دانش تجربی خود، فضایی را ایجاد کرده که باعث بقا و پویایی بستر طبیعی شده است.

  • avatar
   کاربر نشان
   پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه 1402

   باغ جهان نما با عمارتی زیبا و گل‌های بهاری با فضایی آکنده از عطر گلها در اردیبهشت ماه واقعا زیبا و دیدنی است

  • avatar
   حسین زارع
   شنبه 09 اردیبهشت ماه 1402

   عالی

  • avatar
   امید
   چهارشنبه 26 بهمن ماه 1401

   چیز زیادی نداشت یه موزه کوچیک داره که هزینه اون هم جداست ولی نرفتیم چون خود باغ تقریبا از بین رفته

  • avatar
   meysam.habeshi
   یکشنبه 16 بهمن ماه 1401

   شیراز شهر تمدن و ادب فارسی پر از باغ‌های معروف و بوستان است. ازاین‌رو شاید به دیدن یک یا دو باغ معروف بسنده و با خودتان فکر کنید تمام این مکان‌ها شبیه به هم هستند. اما در واقع هرکدام از این اماکن ویژگی‌ و زیبایی خود را دارند و به‌هیچ‌وجه با هم قابل قیاس نیستند. باغ جهان‌نما نیز مانند سه باغ معروف دیگر شهر شیراز شکوه و جلال خاص خود را دارد و به‌عنوان یکی از مشهورترین مکان های دیدنی شیراز میزبان گردشگران است. باغ‌ جهان نما نیز همچون سایر باغ‌های ایرانی بیانگر رابطه‌ تنگاتنگ میان بستر فرهنگی و طبیعی است و نشانه‌ای از سازگار و همسو کردن نیازهای انسان و طبیعت است. باغ ایرانی نمایانگر توان نهفته‌ محیط و طبیعت‌ و چگونگی استفاده از آن بوده است. خالق باغ با اتکا به دانش تجربی خود، فضایی را ایجاد کرده که باعث بقا و پویایی بستر طبیعی شده است. این باغ با مساحت ۲/۸ هکتار دارای ۳۵۰۰ متر مربع فضای سبز است. عمده‌ فضای سبز جهان‌نما را درخت‌های تنومند و کهن سرو و نارنج، شمشاد سبز، رزهفت‌رنگ، بنفشه، اطلسی و گل‌های داوودی تشکیل می‌دهد.

  • avatar
   RZB
   پنجشنبه 12 خرداد ماه 1401

   واقعا حس آرامش داره قدم زدن توی این باغ زیبا

  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد باغ جهان نما در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه باغ جهان نما ندارد.
  location استان فارس، شیراز، بلوار گلستان، حافظ
  clock - مشاهده ساعات کاری

  ساعت کاری باغ جهان نما

  شنبه 07:30 تا 20:30
  یک‌شنبه 07:30 تا 20:30
  دوشنبه 07:30 تا 20:30
  سه‌شنبه 07:30 تا 20:30
  چهارشنبه 07:30 تا 20:30
  پنج‌شنبه 07:30 تا 20:30
  جمعه 07:30 تا 20:30
  ثبت نظر و تصویر
  neshan logo