info
عکس دروازه قصابخانه
category

دروازه قصابخانه محله دروازه قصاب خانه، شیراز

درباره‌ی دروازه قصابخانه

دروازه قصابخانه (مکان تاریخی) در محله دروازه قصاب خانه شیراز و بلوار زینبیه واقع شده است. این مکان یکی از دو مکان تاریخی در محله دروازه قصاب خانه شیراز می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان زینبیه شیراز، کوچه قهر و آشتی و بازارچه حاجی اصغر و همچنین شیرینی سرای قائم، فروشگاه مرکزی پارس اپال، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، کارواش غدیر و کباب و حلیم آستانه قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مکان یکی از اماکن دیدنی و تاریخی خوب این منطقه می‌باشد.نظرات کاربران در مورد دروازه قصابخانه

به این مکان نظر و امتیاز دهید

 • avatar
  رضا
  سه شنبه 20 اردیبهشت ماه 1401

  نام دیگر دروازه قصابخانه، دروازه کوار می‌باشد، زیرا در مسیر شیراز به کوار واقع شده است. امروزه دروازه قصابخانه بین فلکه شهید مفتح و فلکه خاتون واقع شده است. همچنین در زمان حال اثر زیادی از این دروازه باقی نمانده است.

  2
 • avatar
  علی کوچولو
  چهارشنبه 26 بهمن ماه 1401

  نام دیگر دروازه قصابخانه، دروازه کوار می‌باشد، زیرا در مسیر شیراز به کوار واقع شده است. امروزه دروازه قصابخانه بین فلکه شهید مفتح و فلکه خاتون واقع شده است. همچنین در زمان حال اثر زیادی از این دروازه باقی نمانده است.

  1
 • avatar
  کاربر نشان
  چهارشنبه 01 تیر ماه 1401

  عالی

 • avatar
  شرکت پایا زمین پارس پژواک
  سه شنبه 14 تیر ماه 1401

  در قدیم شیراز دارای هفت دروازه بوده است. در حال حاضر در شیراز دروازه ها در شیراز به غیر از دروازه قرآن وجود ندارند اما مردم محل دروازه های قدیم را به نام دروازه نام می برند که عبارتند از: دروازه اصفهان: در نزدیکی پل شاه میر حمزه  دروازه سعدی: در نزدیکی خیابان زند (نزدیک میدان ولی عصر) دروازه قصابخانه: بین فلکه شهید مفتح و فلکه خاتون دروازه کازرون: در مرکز خیابان قانی دروازه شاه داعی الله: در بلوار سیبویه (ابتدای بلوار خیابان آرامگاه شاه داعی الله) دروازه قرآن: در انتهای هفت تنان. دروازه باغشاه : ابتدا در اول خیابان داریوش، بعدها خیابان باغشاه . فلسطین کنونی. (محله جهودها)

 • avatar
  فرزاد
  دوشنبه 27 تیر ماه 1401

  دروازه قصابخونه بی کد خدا شد..


سایر اماکن دیدنی و تاریخی که در محدوده دروازه قصابخانه واقع شده‌اند:

 • مدرسه خورشید کلاه
  (5.0)
  لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 26، ساعت، بین لطفعلی خان 24 و 26/1
 • خانه تاریخی افشاریان
  (4.8)
  شیخ روزبهان، شیخ روزبهان 17، شیخ روزبهان 17/2
 • خانه نصیرالملک
  (4.8)
  بلوار زینبیه، لطفعلی خان زند، شیخ روزبهان، شیخ روزبهان 6
 • حمام گچینه - Gachineh Bath
  (5.0)
  بلوار زینبیه، لطفعلی خان زند، لطفعلی خان 18، حمام گنجینه
 • مقبره آبش خاتون
  (4.8)
  بلوار دلاوران بسیج، دلاوران بسیج 40
 • آدرس، اطلاعات و موقعیت مکانی این مکان آخرین بار توسط امیدوار (شهریار سطح ۷ نشان) در تاریخ شنبه 04 فروردین ماه 1403 در اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بررسی و به‌روز شده‌اند. (چنانچه در اطلاعات ثبت‌شده یا موقعیت جغرافیایی دروازه قصابخانه اشکالی مشاهده کردید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نشان نسبت به گزارش این اشکال اقدام کنید تا پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام شود)

  آخرین بروزرسانی: شنبه 04 فروردین ماه 1403
  کاربر گرامی،
  اطلاعات درج‌شده در مورد دروازه قصابخانه در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان می‌باشد. لطفاً برای تماس با مالک یا دست‌اندرکاران مجموعه فوق از اطلاعات تماس مندرج در اطلاعات بالا استفاده کنید. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شده‌اند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه دروازه قصابخانه ندارد.
  neshan logo